از بین بردن تب خال در ۳ دقیقه

از بین بردن تب خال در ۳ دقیقه

مدیر بخش علمی یک شرکت دانش بنیان داروسازی گفت:در این شرکت موفق به ساخت و تولید نیمه صنعتی اسپری‌های ضد آفت دهانی با مواد اولیه گیاهی شدیم.
کد خبر: ۱۰۶۳۴۳
بازدید : ۱۵۹
۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۵

تبخال بیماری است که اکثرا آن را تجربه کرده اند و برای درمان آن دنبال سریع‌ترین راه هستند، اسپری گیاهی ساخته شده که موثرترین و سریع‌ترین راه درمان تبخال به حساب می‌آید.

یک بیماری ویروسی است که توسط ویروسی به همین نام ایجاد می‌شود و موضع درگیر به صورت التهاب و مجموعه تاول‌های ریز نمایان می‌شود.

مدیر بخش علمی یک شرکت دانش بنیان داروسازی گفت:در این شرکت موفق به ساخت و تولید نیمه صنعتی اسپری‌های ضد آفت دهانی با مواد اولیه گیاهی شدیم.

وی افزود:این اسپری، از موم سبز زنبور عسل، گیاه شیرین بیان، اوکالیپتوس، عصاره درخت بید و ترکیبات گیاهی دیگر ساخته شده است.

این اسپری علاوه بر از بین بردن آفت‌های دهانی می‌تواند باکتری‌های دهان را از بین ببرد؛ همچنین قارچ‌های دهانی که منجر به برفک می‌شوند نیز به واسطه استفاده از این اسپری از بین می‌روند.

به گفته وی، با استفاده از این اسپری، تب خال ظرف ۳ دقیقه از بین خواهد رفت.

وی با بیان اینکه این محصول مشابه خارجی ندارد، گفت:قبل از به تولید رساندن این اسپری دهان، آزمایشاتی در دانشگاه شهیدبهشتی برای ضد پلاک بودن آن انجام گرفته است؛ همچنین آزمایشاتی در انستیتو پاستور ایران و دانشگاه لرستان انجام شد.

مدیر بخش علمی این شرکت دانش بنیان داروسازی اظهار داشت:در صدد هستیم که این اسپری توسط پزشکان مربوطه تجویز شود؛ البته با تولید نیمه صنعتی این اسپری، تجویز آن در لرستان توسط پزشکان انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه معمولا محصولاتی که برای دهان استفاده می‌شوند نمی‌توانند پایه الکلی داشته باشند، گفت:در بازار این محصولات به وفور دیده می‌شوند به همین دلیل استفاده از محصولاتی که بر پایه گیاهی هستند می‌تواند در این زمینه موثر باشند.

به گفته وی، این اسپری به صورت تحقیقاتی، به تولید نیمه صنعتی رسیده و زمانیکه که مجوز وزارت بهداشت را اخذ کنیم می‌توانیم آن را به تولید انبوه برسانیم.

منبع: برنا

برچسب ها: تب خال
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه