هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۱۱

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۱۱

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۱۱ اردیبهشت ماه در برخی استان‌های کشور سامانه بارشی فعال خواهد بود.
کد خبر: ۱۰۶۴۰۳
بازدید : ۱۴۶
۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۷

فرادید| با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران، امروز ۱۱ اردیبهشت ماه شدت بارش‌ها در استان‌های کردستان، کرمانشاه، مرکزی، همدان، آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، خراسان شمالی و رضوی خواهد بود.

دوشنبه در نیمه شمالی کشور بارش ادامه خواهد داشت و شدت بارش در استان‌های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و شمال سمنان خواهد بود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، روز سه‌شنبه در نوار شمالی و همچنین در استان‌های خراسان رضوی و جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان بارش، گاهی وزش باد و در دامنه‌های جنوبی البرز بارش پراکنده رخ می‌دهد.

چهارشنبه بارش در شمال شرق و به صورت پراکنده در شمال غرب و سواحل شمالی و در پنج‌شنبه در شمال غرب و سواحل غربی دریای خزر پیش‌بینی می‌شود. همچنین در دور روز آینده در مناطق جنوبی و جنوب شرقی کشور وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک رخ می‌دهد.

طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه در جنوب غرب و غرب کشور ورود گرد و خاک از عراق و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود و از امروز تا سه‌شنبه، تنگه هرمز و دریای عمان و شرق خلیج فارس و از ظهر دوشنبه تا سه‌شنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

امروز اهواز با حداکثر دمای ۳۷ و حداقل دمای ۲۳ درجه گرم‌ترین استان کشور و بجنورد با حداکثر ۱۸ و حداقل دمای ۲ سردترین مرکز استان اعلام شده است.

تهران امروز یکشنبه آسمانی ابری تا نیمه ابری، گاهی وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق در بعد از ظهر خواهد داشت که حداکثر دما ۲۶ و حداقل آن ۱۵ درجه خواهد بود.

هواشناسی ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه