صدور کیفرخواست متهم حادثه حرم مطهر رضوی

صدور کیفرخواست متهم حادثه حرم مطهر رضوی

فردی روز سه‌شنبه ۱۶ فروردین ماه در صحن پیامبر اعظم (ص) حرم منور امام رضا (ع) با چاقو به سه روحانی حمله و آنان را به شدت مجروح کرد.
کد خبر: ۱۰۶۴۴۱
بازدید : ۴۰۶
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۶

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی گفت: کیفرخواست متهم حادثه حرم مطهر رضوی که منجر به شهادت ۲ نفر از روحانیون جهادی مشهد شده بود، صادر شد.

دادگستری خراسان رضوی یکشنبه شب به نقل از حسین درودی گزارش داد: در پی وقوع حادثه ناگوار حمله به سه نفر از روحانیون جهادی شهر مشهد در ماه مبارک رمضان و در حرم مطهر رضوی، با صدور دستور ویژه.

پرونده قضایی تشکیل و پس از انجام تحقیقات همه جانبه و طی تشریفات قانونی، قرار نهایی و کیفرخواست فرد ضارب توسط دادسرای عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی خطاب به دادگاه کیفری یک استان و دادگاه انقلاب اسلامی مشهد صادر شد.

وی اضافه کرد: پرونده برای ادامه رسیدگی‌های قضایی به مراجع صالح ارسال خواهد شد.

فردی روز سه‌شنبه ۱۶ فروردین ماه در صحن پیامبر اعظم (ص) حرم منور امام رضا (ع) با چاقو به سه روحانی حمله و آنان را به شدت مجروح کرد.هر سه روحانی که در این حادثه مورد سوء قصد قرار گرفته بودند از فعالان جهادی و فرهنگی در مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد بودند.

به دنبال این اقدام تروریستی حجت‌الاسلام محمد اصلانی، که برادر ۲ شهید بود، در همان لحظات اولیه به شهادت رسید و حجج اسلام پاکدامن و دارایی پس از انتقال به بیمارستان تحت درمان قرار گرفته و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند که سرانجام حجت الاسلام دارایی نیز بر اثر جراحات و صدمات وارده به شهادت رسید.

پیکر هر دو شهید در صحن جمهوری حرم رضوی، در کنار شهدای انفجار تروریستی حرم مطهر رضوی در سال ۱۳۷۳ به خاک سپرده شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه