اجرای طرح «بازگشت به سنگر»برای سرباز فراری‌ها

اجرای طرح «بازگشت به سنگر»برای سرباز فراری‌ها

حجت الاسلام والمسلمین خواجه وند صالحی از اجرای طرح «بازگشت به سنگر» در سال ۱۴۰۱ خبر داد و با تأکید بر اینکه اجرای این طرح منوط به حمایت و استقبال نیرو‌های مسلح است، افزود: امسال هم جزو طرح‌های مصوب سالانه قرار خواهد گرفت.
کد خبر: ۱۰۶۵۲۳
بازدید : ۱
۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۷

دادستان نظامی تهران خواجه وند صالحی از اجرای طرح «بازگشت به سنگر» در سال ۱۴۰۱ خبر داد و با تأکید بر اینکه اجرای این طرح منوط به حمایت و استقبال نیرو‌های مسلح است، افزود: امسال هم جزو طرح‌های مصوب سالانه قرار خواهد گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین رمضانعلی خواجه وند صالحی، با اشاره به تعامل نیرو‌های مسلح با سازمان قضایی، بیان کرد: نیرو‌های مسلح تعامل خوب و سازنده‌ای با این سازمان دارند و این ارتباط مسبوق به سابقه است.

دادستان نظامی تهران با اشاره به سابقه ۲۵ ساله تعامل سازمان قضایی ونیرو‌های مسلح در حوزه پیشگیری، گفت: در نتیجه این تعامل سازنده مجامع و شورا‌های استانی، کارگاه‌های آموزش مدیریت پیشگیری از وقوع جرم تشکیل شد. همچنین برگزاری کلاس‌ها، آگاه‌سازی‌ها، جلسات هم‌افزایی و هم‌اندیشی از دیگر نتایج این تعامل سازنده بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین خواجه وند صالحی صیانت، حمایت و برخورد قضایی را از محور‌های فعالیت سازمان قضایی نیرو‌های مسلح برشمرد و اضافه کرد: قبل از وقوع هر جرم، نوع و ارتباط بین سازمان قضایی و نیرو‌های مسلح، در این محور‌ها را پیگیری می‌کنیم.

دادستان نظامی تهران از برپایی میز خدمت، در درون نیرو‌های مسلح به عنوان طرحی نوپا خبر داد و با بیان اینکه شروع اجرای این طرح در تهران زده شده است، تصریح کرد: نماینده نیرو‌های مسلح در این سازمان، مستقر شده و شاکیان یگان‌های مختلف با نماینده یگان مذکور طرح مشکل کرده و قبل از تشکیل پرونده با ارشاد و هدایت‌ها، مشکلات را حل می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین خواجه وند صالحی با اشاره به اینکه هدف اصلی سازمان قضایی نیرو‌های مسلح برپایی میز خدمت در پادگان‌ها و شهرک‌های مسکونی نیرو‌های مسلح است، اضافه کرد: فرصتی از این طریق برای مراجعه مستقیم پرسنل و کارمندان نیرو‌های مسلح با سازمان قضایی فراهم می‌شود که این تجربه را در برخی استان‌ها داریم.

دادستان نظامی تهران گفت: «سربازانی که ترک خدمت کرده اند» به عنوان یکی از موضوعات مطرح شده در میز خدمت نیرو‌های مسلح است که از این طریق سربازانی که ترک خدمت کرده اند با همکاری میان این سازمان با نیرو‌های مسلح، دعوت به یگان‌ها می‌شوند.

حجت الاسلام والمسلمین خواجه وند صالحی از اجرای طرح «بازگشت به سنگر» در سال ۱۴۰۱ خبر داد و با تأکید بر اینکه اجرای این طرح منوط به حمایت و استقبال نیرو‌های مسلح است، افزود: امسال هم جزو طرح‌های مصوب سالانه قرار خواهد گرفت.

دادستان نظامی تهران در تشریح سابقه اجرای طرح بازگشت به سنگر در ارتش، به اجرای این طرح توسط دژبان ارتش جمهوری اسلامی ایران در دو سال گذشته اشاره و اظهار کرد: سربازان ترک خدمت کرده دژبان ارتش در نهایت به یگان‌های خود بازگشتند و دادسرای نظامی با نهایت ارفاق پرونده‌های آن‌ها را بررسی و با اعمال تخفیف مجازات، این تخفیفات را در روند بررسی این پرونده‌ها اجرا کرد.

برچسب ها: سرباز فراری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه