آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۱۴

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۱۴

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۴ اردیبهشت ماه ۷ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۰۶۵۴۲
بازدید : ۲۱۱
۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۵

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴ اردیبهشت ماه را ۷ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جانباختگان این بیماری در ایران به ۱۴۱ هزار و ۱۳۸ نفر رسید.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، فوتی‌های کرونا در کشور سرانجام تک رقمی شد و طی شبانه روز گذشته تنها ۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند.

به گزارش فرادید؛ از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۵۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۶۶ نفر از آنان بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۲۳ هزار و ۸۲۸ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۶ میلیون و ۹۹۴ هزار و ۸۵۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. در شبانه روز گذشته به غیر از کرمان با دو نفر فوتی و استان‌های خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، البرز، همدان و گیلان با یک فوتی، در ۲۵ استان کشور هیچ موردی از مرگ و میر بیماران کووید۱۹ ثبت نشده است.

۱۰۲۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۱ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۹۵۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز قرار ندارد. ۳۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۳۲۱ شهرستان در وضعیت زرد و ۹۴ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی worldometer تا صبح امروز ۵۱۴ میلیون و ۷۰۷ هزار و ۹۹۴ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید ۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۶ میلیون و ۲۶۵ هزار و ۹۲۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۴۶۹ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۳۲۲ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۵۲ هزار و ۵۷۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸۳ میلیون و ۲۴۰ هزار و ۱۰۱ مبتلا رسیده است؛ تاکنون یک میلیون و ۲۱ هزار و ۵۸۱ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش یک هزار و ۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۳ میلیون و ۸۸ هزار و ۴۰۱ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۵۲۳ هزار و ۹۲۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۲۱ هزار و ۴۳۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۰ میلیون و ۴۸۲ هزار و ۴۲۹ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۶۶۳ هزار و ۷۶۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه