تزریق یک دز دیگر واکسن کرونا تا پایان امسال

تزریق یک دز دیگر واکسن کرونا تا پایان امسال

به گفته وزیر بهداشت، حدود ۳۰۰ نفر شهید سلامت در کشور داریم و علت موفقیت ایران در تک رقمی شدن آمار کرونا بنابر اظهار تمام سازمان‌های بین المللی چند عامل بوده است.
کد خبر: ۱۰۶۵۴۷
بازدید : ۱۳۹
۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۸

وزیر بهداشت از تزریق یک دز دیگر برای همه افراد جامعه به خصوص افراد بالای ۷۰ سال، بیماران زمینه‌ای و ایمنی خبر داد.

بهرام عین اللهی در اخبار ۲۱ گفت: رئیس جمهور اولویت خود را تسریع واکسیناسیون و مقابله با بیماری کرونا در نظر گرفتند و همه نهاد‌ها و مردم هم نسبت به انجام واکسیناسیون و تزریق آن کمک‌های زیادی کردند تا بتوانیم رکورد جهانی را نسبت به جمعیت به خود اختصاص دهیم.

به گفته وزیر بهداشت، حدود ۳۰۰ نفر شهید سلامت در کشور داریم و علت موفقیت ایران در تک رقمی شدن آمار کرونا بنابر اظهار تمام سازمان‌های بین المللی چند عامل بوده است.

اولین عامل حجم بالای واکسیناسیون است که بیش از ۹۰ درصد گروه هدف یک دوز و حدود ۸۵ درصد دز دوم واکسن را زده اند و میزان واکسیناسیون از واکسیناسیون جهانی بالاتر است.

وزیر بهداشت می‌گوید: دومین عامل مدت کوتاه واکسیناسیون بود که توانستیم حجم بالایی از واکسیناسیون را در زمان کوتاه تزریق کنیم. روزانه رکورد یک میلیون و ۶۰۰ هزار واکسن در روز و ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار واکسن در هفته را کسب کرده ایم و مردمی شدن واکسیناسیون باعث شد تا حجم زیادی واکسن انجام شود.

عین اللهی گفت: عامل سوم نوع واکسن بود که در کاهش مبتلا به کرونا کمک کننده بود امروزه ثابت شده، واکسنی که از ویروس کشته شده استفاده می‌شود اثر بخشی بیشتری دارد و واکسن‌های نوترکیب و پروتئین‌های نوترکیب مانند فایزر و مدرنا اثربخشی این چنینی را نداشته اند.

او می‌گوید: در حال حاضر در کشور‌های دیگر آمار مرگ و میر کرونا بالاست، طبق گزارش‌های امروز آمار مرگ و میر در آمریکا ۶۶۰، فرانسه ۱۱۱، آلمان ۲۴۱، انگلیس ۴۰۷ و ایتالیا ۱۵۳ فوت شده داشته اند.

عین اللهی گفت: هفته گذشته تصویب کردیم که همه افراد بالای ۷۰ سال و آن‌هایی که بیماری زمینه‌ای و ایمنی دارند یک دز دیگر از واکسن کرونا را دریافت کنند؛ چرا که واکسیناسیون از عوامل موثر در کاهش آمار مبتلایان به کرونا بوده است.

وزیر بهداشت می‌گوید: پیش‌بینی ما این است که همه افراد تا پایان امسال حداقل یک دز دیگر از واکسن کرونا را مجدد دریافت کنند و افراد دیگری که دز دوم و سوم را تزریق نکرده اند هرچه سریع‌تر به دریافت آن اقدام کنند.

برچسب ها: واکسن کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه