آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۱۵

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۱۵

وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۵ اردیبهشت ماه را ۷ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۶۵۶۱
بازدید : ۱۳۹
۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۳

فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۵ اردیبهشت ماه ۷ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جانباختگان این بیماری در ایران به ۱۴۱ هزار و ۱۴۵ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۲۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۶۸ نفر از آنان بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۲۴ هزار و ۵۶ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۶ میلیون و ۹۹۷ هزار و ۵۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۹۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۱ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۲۰۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۳۲۱ شهرستان در وضعیت زرد و ۹۴ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند. همچنین تا کنون ۶۴ میلیون و ۳۵۵ هزار و ۹۸۴ نفر دُز اول، ۵۷ میلیون و ۵۸۶ هزار و ۶۱ نفر دُز دوم و ۲۷ میلیون و ۹۵ هزار و ۷۲۷ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۴۹ میلیون و ۳۷ هزار و ۷۷۲ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۲۴ هزار و ۵۳۲ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۶۱۳ هزار و ۲۳ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۱۴ میلیون و ۶۲۲ هزار و ۱۷۸ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد یک هزار و ۹۶۹ در یک روز به تعداد شش میلیون و ۲۶۷ هزار و ۳۳۴ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۴۶۹ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۹۱۵ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.)

۱. آمریکا یک میلیون و ۲۳ هزار و ۲۰۸ نفر (۴۲۹ نفر)

۲. برزیل ۶۶۳ هزار و ۷۶۵ نفر (۱۰۸ نفر)

۳. هند ۵۲۳ هزار و ۹۹۰ نفر (۳۱ نفر)

۴. روسیه ۳۷۶ هزار و ۲۹۲ نفر (۱۶۱ نفر)

۵. مکزیک ۳۲۴ هزار و ۳۵۰ نفر (بدون فوتی)

۶. پرو ۲۱۲ هزار و ۸۷۷ نفر (۱۲ نفر)

۷. انگلستان ۱۷۵ هزار و ۳۱۲ نفر (۱۰۲ نفر)

۸. ایتالیا ۱۶۳ هزار و ۸۸۹ نفر (۱۵۳ نفر)

۹. اندونزی ۱۵۶ هزار و ۳۰۵ نفر (۱۸ نفر)

۱۰. فرانسه ۱۴۶ هزار و ۲۶۲ نفر (۱۲۰ نفر)

۱۱. ایران ۱۴۱ هزار و ۱۳۱ نفر (۱۷ نفر)

برچسب ها: آمار فوتی کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه