قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۱۷

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۱۷

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امرز ۱۷ اردیبهشت ماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۸۳ دلار و ۴۰ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۶۵۷۴
بازدید : ۲۰۵
۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۳

فرادید| طلا علیرغم رشد قیمت، اما وارد کانال ۱۸۰۰ دلار شده است. امروز ۱۷ اردیبهشت ماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با افزایش ۱.۸۶ درصد به ۱۸۸۳ دلار و ۴۰ سنت رسید. دیروز طلا با کاهش ارزش دلار روندی صعودی پیدا کرد.

روز گذشته بازده خزانه‌داری آمریکا افزایش یافت. همچنین روند کاهشی بازار‌های سهام جهانی در روز جمعه تشدید شد. سرمایه‌گذاران نگران آن هستند که فدرال رزرو نتواند تورم را در سال‌های آینده مهار کند.

به گزارش فرادید؛ داده‌های وزارت کار آمریکا در روز جمعه نشان داد که نرخ بیکاری در ماه گذشته به پایین‌ترین حد قبل از همه‌گیری کرونا یعنی ۳.۵ درصد رسیده است.

با این حال دو پارامتر افزایش قرنطینه در چین و پیامد‌های حمله روسیه به اوکراین همچنان موجب ایجاد ناآرامی در بازار می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، برنامه جدید برای مساعدت بیکاری در ایالات‌متحده در هفته گذشته به بالاترین سطح بیش از دو ماه گذشته افزایش یافت، اما در سطحی باقی ماند که با تشدید شرایط بازار کار و افزایش بیشتر دستمزد‌ها سازگار بود که می‌تواند تورم را برای مدتی داغ نگه دارد.

بانک انگلستان هشداری جدی درباره بریتانیا با افزایش نرخ بهره در روز پنج‌شنبه به بالاترین میزان از سال ۲۰۰۹ و خطر دوگانه رکود و تورم بالای ۱۰ درصد را ارائه کرد. بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، SPDR Gold Trust، اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز پنج‌شنبه ۰.۴ درصد کاهش یافت.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه