هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۱۸

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۱۸

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۱۸ اردیبهشت ماه خیزش گرد و خاک در کشور پدیده غالب خواهد بود.
کد خبر: ۱۰۶۶۴۸
بازدید : ۱۳۴
۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۵

فرادید| با توجه به هشدار نارنجی سازمان هواشناسی ایران امروز ۱۸ اردیبهشت ماه و تا فردا قبل از ظهر خیزش گرد و خاک در تهران ادامه دارد، اما شرایط شهر‌های دیگر متفاوت است.

 شهر‌های واقع در مرکز کشور گرد و خاک ظرف سه روز آینده با این وضعیت جوی مواجه می‌شوند. گردو خاک در شهر‌های جنوب غرب و غرب کشور از روز سه شنبه دوباره تشدید می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از صادق ضیائیان، سازمان هواشناسی طی روز‌های اخیر چهار هشدار صادر کرده است؛ یکی ۱۶ اردیبهشت توسط اداره کل هواشناسی تهران صادر شد.

روز گذشته نیز این اداره کل هشدار زرد صادر کرد. ستاد مرکزی سازمان هواشناسی نیز اقدام به صدور دو هشدار هواشناسی کرد که یکی در سطح نارنجی و دیگری در سطح زرد بود و این هشدار‌ها در سایت هواشناسی نیز قابل دسترسی است.

بخش زیادی از منشا گرد و خاک پایتخت داخلی و بخشی از منشا آن خارجی است. خیزش گرد و خاک در حال حاضر در برخی استان‌های کشور از دو کانون جداگانه انجام می‌شود؛ یکی از کانون‌های داخلی است که مناطقی از کشور را درگیر کرده است و وزش باد شدید را داریم.

از فردا کماکان ماندگاری گرد و خاک در اغلب مناطق کشور وجود دارد. از روز سه شنبه استان‌های غربی کشور درگیر گرد و خاک ناشی از منابع خارجی می‌شود.

بارش فروردین بسیار کم بود و بیش از ۲۷ درصد امسال کاهش بارش داریم. سال گذشته هم با کمبود بارش مواجه بودیم. این شرایط دست به دست هم داد تا کانون‌های گرد و غبار زیادی در کشور تشکیل شود.

در حال حاضر تقریبا تمام مناطق اطراف شهر‌ها خشک هستند و مراتعی که پیش از این سرسبز بودند، غالبا خشک شده‌اند و می‌توانند موجب ایجاد گرد و خاک شوند، ولی یک سری منابعی حجم گرد و خاک زیادتری دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به صالحیه در اطراف تهران اشاره کرد.

هواشناسی ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه