قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۰

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۰

قیمت بیت کوین امروز ۲۰ اردیبهشت ماه با ۹.۴۴ درصد کاهش نرخ به ۳۰,۸۵۷ دلار معادل ۹۲۰,۱۴۰,۳۱۱ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۶۷۰۲
بازدید : ۱۳۶
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۹

فرادید| بیت کوین به کانال ۳۰ هزار دلار سقوط کرد. امروز ۲۰ اردیبهشت ماه قیمت بیت کوین با کاهش ۹.۴۴ درصد به ۳۰,۸۵۷ دلار معادل ۹۲۰,۱۴۰,۳۱۱ تومان رسید.

همین چهار روز پیش بود که بیت کوین پس از آخرین جلسه FOMC ابتدا تا ۴۰,۰۰۰ دلار افزایش یافت و ناکامی در غلبه بر این مقاومت، چشم انداز آن را به طور کلی تغییر داد.

به گزارش فرادید؛ تنها در عرض چند ساعت، بیت کوین با ۴۰۰۰ دلار کاهش به پایین‌ترین سطح چند هفته‌ای خود در آن زمان، یعنی حدود ۳۶,۰۰۰ دلار رسید.

در حالی که این میزان کاهش، به خودی خود بسیار قابل توجه بود، اما پایان کار نبود. همانطور که دیروز گفتیم، بیت کوین پس از آن، به زیر ۳۵,۰۰۰ دلار سقوط کرد و یک کف جدید محلی را تشکیل داد. این بار، پایین‌ترین سطح قیمت از اواخر ژانویه (اوایل بهمن ۱۴۰۰) تاکنون ثبت شد.

با این حال، ماجرا به اینجا نیز ختم نشد چرا که این ارز دیجیتال بار دیگر تا مرز ۳۳,۰۰۰ دلار سقوط کرد؛ و به این ترتیب، پایین‌ترین کندل روزانه خود از تابستان سال گذشته تاکنون را تشکیل داد. در حال حاضر، بیت کوین همچنان در ناحیه ۳۰۰۰۰ هزار دلار در نوسان است. تغییرات فوق باعث شد ارزش بازار آن به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و تا ۶۳۵ میلیارد دلار کاهش یابد.

کارشناسان پیش‌بینی‌های زیادی در رابطه با اینکه بیت‌کوین ۳۰ هزار دلار را از دست می‌دهد یا نه دارند. برخی عقیده دارند که کف قیمتی بیت‌کوین ۲۳ هزار دلار است و برخی دیگر عدد ۲۷ هزار دلار را مناسب‌تر می‌دانند. تعداد اندکی از کارشناسان هم عقیده دارند که بیت‌کوین از ۳۰ هزار دلار بیشتر ریزش نمی‌کند.

اگر عرضه ادامه پیدا کند و تقاضا نتواند قیمت بیت‌کوین را بالای ۳۰ هزار دلار نگه دارد این یعنی مرگ روند صعودی بلندمدت بیت‌کوین به دلیل عرضه زیاد.

مت دیب، مدیر عامل پلتفرم ارز‌های رمزنگاری Stack Funds که مقر آن در سنگاپور است، گفت: فکر می‌کنم همه چیز در بازار رمز ارز هنوز به عنوان دارایی پر خطر طبقه‌بندی می‌شود، و مشابه آنچه که در نزدک دیده‌ایم، اکثر ارز‌های دیجیتال در حال سقوط هستند.

شاخص بازار بورس نزدک که در زمینه فناوری فعال است، هفته گذشته ۱.۵ درصد سقوط کرد و تا به امروز ۲۲ درصد از دست داده است و علت آن چشم انداز تورم در آمریکا اعلام شده که فدرال رزرو (بانک مرکزی) را مجبور به افزایش نرخ سود بانکی علیرغم کاهش رشد اقتصادی کرده است. معاملات آتی نزدک در معاملات صبح دوشنبه ۰.۸ درصد دیگر کاهش یافت.

دیب گفت از دیگر عوامل کاهش ارزش بیت کوین در آخر هفته نقدینگی پایین بازار رمز ارز در آخر هفته هاست و همچنین ترس کوتاه مدت از اینکه استیبل کوین الگوریتمی به نام "ترا دلار آمریکا" Terra USD می‌تواند پیوند خود را با دلار از دست بدهد.

استیبل کوین‌ها توکن‌های دیجیتالی هستند که با سایر دارایی‌های سنتی، اغلب با دلار آمریکا پیوند دارند.

قیمت بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه