هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۰

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۰

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۲۰ اردیبهشت ماه در نوار شمالی و مرکزی کشور رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ می‌دهد.
کد خبر: ۱۰۶۷۲۳
بازدید : ۱۶۴
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱

فرادید| با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران، امروز سه‌شنبه با گذر موج تراز میانی و از نوار شمالی کشور در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، دامنه‌های زاگرس مرکزی در کردستان، همدان، مرکزی و لرستان، دامنه‌های جنوبی البرز در زنجان، قزوین و البرز، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ می‌دهد.

روز چهارشنبه در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال استان‌های همدان، مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز در زنجان، قزوین و البرز، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی به‌ویژه در ساعات بعداز ظهر رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، پنجشنبه و جمعه در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی به‌ویژه در ساعات بعداز ظهر رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود همچنین در نیمه جنوبی کشور جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما حاکم می‌شود.

شنبه دامنه‌های زاگرس مرکزی در همدان، مرکزی، قم، شمال اصفهان دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین و البرز و سمنان شرق گیلان، مازندران گلستان رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ می‌دهد. یکشنبه جوی آرام و پایدار در کل کشور استقرار خواهد یافت.

طی روز‌های سه شنبه و چهارشنبه شرایط برای تشکیل گردوخاک روی عراق مهیا است، از این رو برای استان‌های غربی و جنوب غرب کشور در این دو روز پدیده گردوخاک دور از انتظار نیست همچنین نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا قسمتی ابری و از بعد از ظهر وزش باد شدید و اواخر وقت نیمه ابری با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه صاف تا قسمتی ابری و وزش باد و گاهی وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز بندرعباس و اهواز با دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و فردا بندرعباس با دمای ۳۹درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۳ و ۴ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه
خواندنی‌ها
جزئیات زلزله ۶.۱ ریشتری هرمزگان
۳ کشته و ۱۹ زخمی تا این لحظه

جزئیات زلزله ۶.۱ ریشتری هرمزگان

تجاوز سریالی به پسربچه‌ها
حکم اعدام سه متجاوز اجرا شد

تجاوز سریالی به پسربچه‌ها

اعتیاد به شیرینی
پژوهشی درباره رفتار مغز

اعتیاد به شیرینی