قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۲

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۲

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۲۲ اردیبهشت ماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۵۲ دلار و ۱۸ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۶۷۹۹
بازدید : ۱۹۴
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۷

فرادید| طلا هنوز نتوانسته به روز‌های اوج خود بازگردد. امروز ۲۲ اردیبهشت ماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با کاهش ۱.۷۱ درصد به ۱۸۵۲ دلار و ۱۸ سنت رسید.

قیمت طلا روز چهارشنبه پس از عقب نشینی شدید ناشی از انتشار داده‌های تورم آمریکا، به دلیل کاهش ارزش دلار و کاهش جزئی قیمت‌های مصرف کننده توسط سرمایه گذاران، صعود خود را از سر گرفت.

پس از اینکه داده‌های قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده نشان داد تورم ممکن است در آوریل به اوج خود رسیده باشد و برخی نگرانی‌ها از افزایش شدیدتر نرخ‌های فدرال رزرو را برطرف کرد قیمت طلا امروز پنج‌شنبه نسبت به روز گذشته با توجه به کاهش بازدهی دلار و خزانه‌داری، افزایش یافت.

به گزارش فرادید؛ دلار ضعیف‌تر، طلا را برای خریداران خارجی جذاب می‌کند، در حالی که بازدهی پایین‌تر خزانه‌داری، هزینه فرصت نگهداری شمش با بازده صفر را کاهش می‌دهد.

پس از آنکه داده‌های اقتصادی نشان داد تورم همچنان بالاست، اما بعید است که بانک مرکزی ایالات‌متحده را به سمت مسیر تهاجمی‌تر سیاست پولی سوق دهد، دلار کاهش یافت و تقاضا برای طلای دلاری را افزایش داد. اگر حرکت صعودی وجود نداشته باشد، قیمت می‌تواند به زیر حمایت ۱۸۳۵ دلار کاهش یابد. پشتیبانی اصلی بعدی نزدیک به سطح ۱۸۲۰ دلار است که زیر آن حتی می‌تواند ۱۸۰۰ دلار را آزمایش کند.

آدریان دی، رئیس مدیریت دارایی آدریان دی گفت که او همچنین باور دارد که سیاست‌های پولی باعث افزایش قیمت طلا در کوتاه مدت می‌شود.

او گفت: «محیط پولی، مساعد باقی می‌ماند. با این که فدرال رزرو به نظر هاوکیش به نظر می‌رسد، اما در واقعیت، خیلی کم و خیلی دیر در حال انقباض است؛ در حالی که بانک مرکزی اروپا مردد است و چین و ژاپن هر دو در حال انقباض هستند.»

دی افزود که نوسانات فزاینده در بازار‌های سهام همچنین از چشم انداز صعودی طلا در هفته آینده حمایت می‌کند.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه