هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۲

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۲

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۲۲ اردیبهشت ماه در اغلب استان‌های کشور بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۶۸۱۰
بازدید : ۱۴۳
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۴

فرادید| پیش‌بینی کلی بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده نگری هواشناسی ایران امروز پنج‌شنبه۲۲ اردیبهشت نشان می‌دهد که در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، زنجان، قزوین، استان‌های ساحلی خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات استان‌های البرز، تهران و سمنان در برخی ساعات رگبار باران گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، گاهی گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

جمعه این وضعیت علاوه بر مناطق ذکر شده در استان‌های همدان، مرکزی، قم، قزوین، تهران، البرز، سمنان و نیمه‌شمالی خراسان رضوی نیز پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، شدت بارش در این دو روز در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی است و روز شنبه در برخی نقاط شمال شرق، شرق و مرکز کشور بارش پراکنده و خفیف پیش‌بینی می‌شود.

یکشنبه نیز در کشور بارش نخواهیم داشت و در روز دوشنبه در نیمه شمالی استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی بارش پیش‌بینی می‌شود.

روز‌های پنجشنبه و جمعه شرایط برای تشکیل توده گردوخاک بر روی کشور عراق مهیا است، از این رو همچنان در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی وقوع این پدیده همراه با کاهش دید و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

همچنین از روز جمعه تا دوشنبه در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید بوده و در نقاط مستعد به‌ویژه در منطقه زابل باد و گردوخاک رخ خواهد داد.

از لحاظ دمایی در روز شنبه ابتدا در شمال غرب و استان‌های ساحلی خزر و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و در روز یکشنبه در شمال شرق افزایش دما خواهیم داشت. این افزایش دما تا روز سه شنبه تداوم دارد. خلیج فارس و تنگه هرمز نیز تا روز شنبه مواج خواهند بود.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه