هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۲

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۲

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۲۲ اردیبهشت ماه در اغلب استان‌های کشور بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۶۸۱۰
بازدید : ۲۰۵
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۴

فرادید| پیش‌بینی کلی بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده نگری هواشناسی ایران امروز پنج‌شنبه۲۲ اردیبهشت نشان می‌دهد که در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، زنجان، قزوین، استان‌های ساحلی خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات استان‌های البرز، تهران و سمنان در برخی ساعات رگبار باران گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، گاهی گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

جمعه این وضعیت علاوه بر مناطق ذکر شده در استان‌های همدان، مرکزی، قم، قزوین، تهران، البرز، سمنان و نیمه‌شمالی خراسان رضوی نیز پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، شدت بارش در این دو روز در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی است و روز شنبه در برخی نقاط شمال شرق، شرق و مرکز کشور بارش پراکنده و خفیف پیش‌بینی می‌شود.

یکشنبه نیز در کشور بارش نخواهیم داشت و در روز دوشنبه در نیمه شمالی استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی بارش پیش‌بینی می‌شود.

روز‌های پنجشنبه و جمعه شرایط برای تشکیل توده گردوخاک بر روی کشور عراق مهیا است، از این رو همچنان در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی وقوع این پدیده همراه با کاهش دید و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

همچنین از روز جمعه تا دوشنبه در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید بوده و در نقاط مستعد به‌ویژه در منطقه زابل باد و گردوخاک رخ خواهد داد.

از لحاظ دمایی در روز شنبه ابتدا در شمال غرب و استان‌های ساحلی خزر و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و در روز یکشنبه در شمال شرق افزایش دما خواهیم داشت. این افزایش دما تا روز سه شنبه تداوم دارد. خلیج فارس و تنگه هرمز نیز تا روز شنبه مواج خواهند بود.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه
خواندنی‌ها
جزئیات زلزله ۶.۱ ریشتری هرمزگان
۳ کشته و ۱۹ زخمی تا این لحظه

جزئیات زلزله ۶.۱ ریشتری هرمزگان

تجاوز سریالی به پسربچه‌ها
حکم اعدام سه متجاوز اجرا شد

تجاوز سریالی به پسربچه‌ها

اعتیاد به شیرینی
پژوهشی درباره رفتار مغز

اعتیاد به شیرینی