هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۵

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۵

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۲۵ اردیبهشت ماه در اغلب نقاط کشور وزش باد شدید و گرد و خاک رخ خواهد داد.
کد خبر: ۱۰۶۸۷۲
بازدید : ۱۴۸
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹

فرادید| با توجه به تحلیل نقشه های هواشناسی ایران امروز ۲۵ اردیبهشت ماه در سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و کرمان وزش باد شدید و گرد و خاک ادامه خواهد داشت.

یکشنبه در سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و کرمان وزش باد شدید و گرد و خاک ادامه خواهد داشت، همچنین اوایل شب در آذربایجان و غرب آذربایجان شرقی ابرناکی، رگبار و رعد و برق پراکنده گاهی وزش باد شدید رخ می‌دهد. در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار استقرار خواهد داشت.

با گذر متناوب امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور دوشنبه در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و برخی نقاط دامنه‌های جنوبی البرز شامل استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران و همچنین برخی نقاط دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های کردستان، همدان، مرکزی و لرستان افزایش ابر، رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد که در برخی نقاط شمال غرب بارش تگرگ و اوایل شب در دامنه‌های جنوبی البرز خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، در ضمن با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر کاهش نسبی دما و بارش پراکنده در این مناطق انتظار می‌رود و دریای خزر مواج است.

سه شنبه و چهارشنبه در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و برخی نقاط دامنه‌های جنوبی البرز شامل استان‌های البرز و تهران و همچنین برخی نقاط سواحل شمالی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر، رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

طی این دو روز در غرب و جنوب غرب کشور و همچنین دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید موقتی همراه با خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست و دریای خزر مواج است.

طی روز‌های دوشنبه و سه شنبه با افزایش وزش باد روی کشور عراق خیزش گرد و خاک و نفوذ آن به کردستان و استان‌های مرزی غرب و جنوب غرب کشور انتظار می‌رود.

در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه وزش باد در نوار شرقی کشور افزایش می‌یابد و به ویژه در منطقه زابل همراه با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا است.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه
خواندنی‌ها
جزئیات زلزله ۶.۱ ریشتری هرمزگان
۳ کشته و ۱۹ زخمی تا این لحظه

جزئیات زلزله ۶.۱ ریشتری هرمزگان

تجاوز سریالی به پسربچه‌ها
حکم اعدام سه متجاوز اجرا شد

تجاوز سریالی به پسربچه‌ها

اعتیاد به شیرینی
پژوهشی درباره رفتار مغز

اعتیاد به شیرینی