قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۱/۳۱

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۱/۳۱

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۳۱ اردیبهشت ماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۴۶ دلار و ۶۷ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۷۰۴۰
بازدید : ۲۷۲
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۳

فرادید| طلا بار دیگر در مسیر صعودی حرکت می‌کند. امروز ۳۱ اردیبهشت ماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با افزایش ۳.۲۲ درصد به ۱۸۴۶ دلار و ۶۷ سنت رسید.

قیمت طلا روز پنجشنبه بازهم تحت تاثیر سیاست‌های پولی سخت‌گیرانه فدرال‌رزرو آمریکا کاهش یافت. اما امروز طلا نسبت به هفته اخیر ۳ درصد افزایش یافت، تا اولین کارنامه هفتگی مثبت این فلز در پنج هفته اخیر ثبت شود.

شاخص دلار این هفته کاهش بود. این شاخص دیروز در سطح ۱۰۳.۲۳ قرار گرفت، این شاخص از اوج هفته قبل ۱۰۵.۰۶ که بالاترین سطح از سال ۲۰۰۰ بود فاصله زیادی نداشت. افزایش نرخ بهره کوتاه‌مدت و سود اوراق‌قرضه آمریکا هزینه نگهداری این فلز گران‌بها را بالا برده و بالا رفتن ارزش دلار هم تمایل دارندگان سایر ارز‌های دنیا به خرید طلا را کاهش داده‌است.

تحلیلگران عقیده دارند بهترین زمان برای افزایش قیمت طلاست، اما بالا رفتن ارزش دلار و مهم‌تر از آن سیاست‌های بسیار سخت‌گیرانه فدرال‌رزرو آمریکا نه‌تن‌ها مانع این افزایش شده بلکه روند آن را نزولی کرده‌است. طلا در کشمکشی بین تقاضای بالا به‌خاطر شرایط تورم و سیاست‌های فدرال رزرو برای کنترل تورم گیر افتاده‌است؛ بنابراین سرمایه‌گذاران در شرایط فعلی ترجیح می‌دهند تجارت این فلز گران‌بها را کنار بگذارند.

استفان اینس، شریک مدیریت SPI Asset Management گفت: ترس از رکود اکنون جای خود را به ترس از رشد ایالات‌متحده داده است و دومی به طلا کمک می‌کند. اینس گفت: این یک هفته هیجان‌انگیز بود، پس از کاهش به زیر ۱۸۰۰ دلار که ناشی از بازدهی واقعی بالاتر بود، در را برای خریداران استراتژیک بلندمدت باز کرد تا در مقابل یک روند نزولی تکنیکال قدم بردارند.

به گزارش فرادید؛ طلا همواره یک سرمایه‌گذاری ایمن در زمان افزایش تورم بوده‌است؛ بنابراین شدت گرفتن نگرانی در مورد روند صعودی تورم در اروپا و سایر مناطق دنیا می‌تواند از قیمت این فلز گران‌بها در بحبوحه افزایش چالش‌ها در اقتصاد دنیا حمایت کند.

جروم پاول، رییس فدرال‌رزرو آمریکا در روز سه‌شنبه اعلام کرد بانک مرکزی این کشور نرخ بهره را تا جایی که لازم است بالا می‌برد تا تورم را کنترل کند، چون تورم زیربنای اقتصاد کشور را تهدید می‌کند.

از آنجایی که شمش سودی ندارد، با افزایش نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت در ایالات‌متحده، می‌تواند برای سرمایه‌گذاران جذابیت کمتری داشته باشد. با این حال، به عنوان یک ذخیره امن ارزش در زمان بحران‌های اقتصادی در نظر گرفته می‌شود.

نظرسنجی رویترز از اقتصاددانان نشان داد که بانک مرکزی ایالات‌متحده تا پایان سال جاری نرخ‌های بهره را بالاتر از حد انتظار یک ماه پیش افزایش خواهد داد و خطرات قابل توجه رکود اقتصادی را حفظ خواهد کرد.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه