قتل دوست صمیمی با محلول شیمیایی
حکم قصاص برای متهم به قتل جوان نخبه

قتل دوست صمیمی با محلول شیمیایی

پرونده مرگ مشکوک جوان نخبه با صدور حکم قصاص برای دوستش که او نیز پسری نخبه است، وارد مرحله‌ای تازه شد.
کد خبر: ۱۰۷۰۵۵
بازدید : ۲۴۸
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۴

جوان نخبه که متهم است دوست نخبه‌اش را با خوراندن یک محلول شیمیایی به قتل رسانده است از سوی دادگاه به قصاص محکوم شد.

این مرد جوان یک بار از اتهام قتل عمدی تبرئه شده بود، اما با نقض حکم از سوی دیوان عالی کشور پرونده یک بار دیگر برای بررسی مجدد به دادگاه بدوی بازگردانده شد.

این پرونده با گزارش اورژانس و شکایت اولیای دم جوان نخبه‌ای که قرار بود برای تحصیل به یکی از دانشگاه‌های آمریکا برود، باز شد. بررسی‌ها نشان داد، پسر جوان در خانه دوستش به نام سامان بدحال و توسط امدادگران اورژانس به بیمارستان منتقل شده و در آنجا فوت کرده است. با آزمایش‌های تخصصی مشخص شد، پسر جوان به دلیل مسمومیت با یک ماده شیمیایی فوت کرده است.

دوستی ۲ جوان نخبه

ماموران به تحقیق از پسر صاحبخانه که از نخبه‌های دانشگاهی است پرداختند. او گفت: من و دوستم که فوت شد، در مدرسه تیزهوشان درس می‌خواندیم و هر دو در دانشگاه شریف قبول شدیم. بعد از لیسانس در دو دانشگاه جداگانه مشغول به تحصیل شدیم و کمتر همدیگر را می‌دیدیم.

چندی قبل متوجه شدم او از دانشگاهی در آمریکا بورسیه گرفته و قرار است به آنجا برود. با او تماس گرفتم و وقتی فهمید عقد کرده و به او خبر ندادم از من دلخور شد.

من هم برای اینکه به این دلخوری پایان دهم او را به خانه دعوت کردم. من به دلیل اینکه شیمی خوانده بودم، ترکیبی از کلروفرم درست کرده و مصرف می‌کردم. آن را داخل آبمیوه ریخته و در یخچال گذاشته بودم که دوستم اشتباهی آن را خورد و مسموم شد.

با تکمیل تحقیقات در دادسرا برای سامان به اتهام قتل کیفرخواست صادر شد و پرونده‌اش به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد. متهم در شعبه ۱۱ دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه رفت. در ابتدای این جلسه وکیل اولیای دم برای او درخواست قصاص کرد و گفت: متهم به دلیل حسادت، دوستش را با محلول شیمیایی به عمد کشته است.

دفاعیات متهم به قتل

سپس سامان در جایگاه قرار گرفت و گفت: از دوران دبیرستان به آزمایشگاه علاقه داشته و محلول‌های شیمیایی را با هم ترکیب می‌کردم و با همین ترکیب‌ها به این محلول اعتیادآور دست پیدا کرده و آن را در خانه تهیه و با آبمیوه می‌خوردم.

روز حادثه هم این محلول را درست کرده و در یخچال گذاشته بودم که دوستم آن را خورد. خواستم او را به بیمارستان برسانم، اما کار از کار گذشته بود.

متهم در آخرین دفاعش گفت: وقتی دوستم سر یخچال رفت متوجه نشدم. اگر متوجه می‌شدم اجازه نمی‌دادم آن محلول را بخورد. ما رابطه خوبی با هم داشتیم و هیچ خصومتی بین ما نبود. من اگر می‌خواستم می‌توانستم مهاجرت کنم و دلیلی نداشت که بخواهم دست به قتل بزنم.

بعد از گفته‌های متهم هیات قضات وارد شور شدند و متهم را به قصاص محکوم کردند. این در حالی بود که متهم یک بار پیش از این در دادگاه محاکمه و به اتهام قتل غیرعمد به پرداخت دیه محکوم شده بود، اما با اعتراض اولیای دم پرونده در دیوان عالی کشور رسیدگی و حکم نقض و در دومین جلسه رسیدگی متهم به قصاص محکوم شد.

در صورت اعتراض متهم، پرونده در دیوان عالی کشور بررسی خواهد شد.

منبع: اعتماد آنلاین

برچسب ها: قتل و جنایت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه