هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۳۱

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۳۱

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۳۱ اردیبهشت ماه در برخی نقاط کشور طوفان گردوخاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی رخ خواهد داد.
کد خبر: ۱۰۷۰۶۳
بازدید : ۲۴۸
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ایران امروز شنبه ۳۱ اردیبهشت در استان‌های گلستان، مازندران، گیلان و به‌تدریج از اواسط روز در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت گاهی گردوخاک رخ خواهد داد.

یکشنبه و دوشنبه (اول و دوم خرداد) در بیشتر مناطق کشور جو پایدار و آسمان صاف خواهد بود. روز دوشنبه در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، سه شنبه و چهارشنبه در برخی نقاط شمال غرب و در سواحل دریای خزر رگبار باران گاهی همراه با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی خواهد بود.

شنبه در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان، شمال شرق و از اواخر وقت در شرق کشور به‌ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید و در برخی نقاط طوفان گردوخاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی رخ خواهد داد همچنین توده گرد و خاک انتقالی از عراق شنبه مناطق غرب و جنوب غرب و بخش‌هایی از مرکز و شمال غرب کشور و روز یکشنبه جنوب غرب کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد و در این مناطق موجب افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا و دید افقی می‌شود.

هوا روز یکشنبه در جنوب شرق کشور و دوشنبه در شمال غرب کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. روز دوشنبه نیز با تشکیل توده گردوخاک روی عراق، گردوخاک مجدد به نوار غربی کشور منتقل می‌شود و استان‌های واقع در این مناطق را در روز‌های دوشنبه و سه شنبه تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، روز شنبه کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما در شمال غرب، دامنه‌های البرز مرکزی و سواحل دریای خزر و یکشنبه در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور رخ خواهد داد.

طی روز‌های شنبه و یکشنبه دریای خزر و طی سه روز آینده خلیج فارس به‌ویژه بخش‌های مرکزی و شرقی آن مواج و متلاطم خواهد بود.

آسمان تهران فردا صاف و گاهی غبارآلود همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه کمی ابری و در بعد از ظهر نیمه ابری و احتمال وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۲ و۴۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۳ و ۵ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان در کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه