شاهکار «ب ام و» برای سالگرد M4

شاهکار «ب ام و» برای سالگرد M4

ب ام و از یک نسخه ویژه ام ۴ کامپتیشن رونمایی کرده که تولید آن فقط محدود به ۱۰۰۰ دستگاه خواهد بود و یک برچسب قیمت سنگین را نیز همراه دارد.
کد خبر: ۱۰۷۱۱۲
بازدید : ۲۱۹
۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۷

ب ام و این روز‌ها در حال معرفی داغ‌ترین محصولات خود با مدل ۲۰۲۳ است. ظاهرا کمپانی آلمانی برگ‌های برنده زیادی دارد که طی ماه‌های آینده رونمایی از آن‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.

پس از معرفی یکی از بهترین ویرایش‌های سری ۳ اکنون یک تریم فوق العاده از ام ۴ با نام کامل ام ۴ سی اس ال ۲۰۲۳ رونمایی کرده است.

براساس اطلاعات موجود، تولید این خودرو فقط محدود به ۱۰۰۰ دستگاه خواهد بود.ب ام و M۴ CSL یک کوپه سبک و بسیار پرقدرت است که به افتخار ۵۰ سال فعالیت درخشان ب ام و ام معرفی می‌شود.

سی اس ال در واقع نمونه تیونینگ شده ام ۴ کامپتیشن است که اگر بخواهیم این را ترجمه کنیم باید بگوئیم یک مرحله بالاتر برای ب ام و، زیرا خانواده کامپتیشن داغ‌ترین محصولات ب ام و را میزبانی می‌کنند که حالا ام ۴ یک بار دیگر هم بروزرسانی شده است.

در بخش پیشرانه این هیولای آلمانی از نمونه ۳ لیتری ۶ سیلندر توربودوقلو با ۵۴۳ اسب بخار خروجی استفاده شه که در مقایسه با ام ۴ کامپتیشن ۴۰ اسب بخار بهبود را نشان می‌دهد. شاخص گشتاور نیز عدد ۶۴۹ نیوتن متر را ثبت کرده است.

ب ام و همچنین فشار هوا را از ۲۴.۷ پی اس آی در کامپتیشن به ۳۰.۵ پی اس آی در CSL بهبود داده که نشانه ورود بیشتر هوا به توربو‌ها و افزایش بازدهی واقعی پیشرانه است.

در بخش جعبه دنده نیز از نمونه ۸ سرعته ام استپترونیک استفاده شده است. جزئیات اسپرت نیز در سراسر بدنه و همچنین جزئیات داخل کابین بهه چشم می‌خورند که ویژه این تریم هستند. یکی از جذاب‌ترین موارد به پدال‌های فیبرکربنی تعویض دنده پشت فرمان مربوط می‌شوند.

ب ام و اشاره می‌کند که M۴ CSL طی ۳.۶ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت می‌رسد و تنها به ۱۰.۵ ثانیه زمان نیاز دارد تا رکورد سرعت ۱۹۳ کیلومتر برساعت را ثبت و تکرار کند. بیشینه سرعت نیز بطور الکترونیکی روی ۳۰۷ کیلومتر برساعت محدود شده است.

یکی از جذاب‌ترین فعالیت‌های که باواریایی‌ها در رابطه با CSL انجام داده اند به مهندسی وزن مربوط می‌شود. اینجا هم در مقایسه با کامپتیشن ام ۴ شاهد مدیریت ۱۰۸.۸ کیلوگرمی وزن خالص هستیم تا این تریم فقط ۱۶۰۵ کیلوگرم سنگینی داشته باشد.

به دلیل استفاده از سیستم تعلیق اختصاصی و جدید، اینجا کیفیت رانندگی در مقایسه با ام ۴ کامپتیشن به میزان چشمگیری بهبود یافته و فاصله خودرو از سطح زمین نیز ۰.۳ اینچ کمتر شده است.

سیستم ترمز در چرخ‌های جلو از دیسک ۱۵.۷ اینچی و کالیپر ۶ پیستونه ثابت و در محور عقب از نمونه ۱۵ اینچی تک پیستونه شناور استفاده می‌کند. این سیستم ترمز از میان رینگ‌های ۲۱ و ۲۲ اینچی آلومینیومی مشکی مات خودنمایی می‌کند. قیمت پایه برای تریم CSL برابر با ۱۴۰۸۹۵ دلار است و فروش آن از ژوئیه آغاز می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه