هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۰۲

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۰۲

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۲ خردادماه در مناطق مستعد احتمال بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۷۱۳۰
بازدید : ۲۲۹
۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۴

فرادید| براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در برخی نقاط استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، قزوین، البرز و تهران به‌ویژه در ساعات بعدازظهر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت، گاهی گرد و خاک و در مناطق مستعد احتمال بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

سه شنبه و چهارشنبه در استان‌های واقع در شمال غرب و غرب سواحل دریای خزر به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر و رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود که در مناطق مستعد همراه با تگرگ خواهد بود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران؛ وضع هوا، پنجشنبه در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارش باران گاهی وزش باد رخ خواهد داد. جمعه در اغلب مناطق کشور آسمانی صاف و جوی آرام خواهیم داشت.

از بعدازظهر دوشنبه و طی روز سه‌شنبه شرایط برای شکل گیری توده گرد و خاک بر روی عراق و انتقال آن به کشور مهیا است که از این رو در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و بتدریج مرکز، سواحل غربی دریای خزر و دامنه‌های البرز گردوخاک، کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

از روز سه شنبه تا پنجشنبه مناطق ساحلی و دور از ساحل دریای خزر و خلیج فارس؛ امروز تا اواخر هفته شرق دریای عمان مواج و متلاطم است.

آسمان تهران فردا غبارآلود و در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه صاف تا کمی ابری و در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید وگاهی گرد و خاک با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۶ و۳۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و همدان با دمای ۵ و ۷ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور است.

هواشناسی ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه