قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۰۳

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۰۳

قیمت بیت کوین امروز ۳ خردادماه با ۳.۵۷ درصد کاهش نرخ به ۲۹۲۴۴ دلار معادل ۸۹۲۸۷۷۸۰۸ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۷۱۵۴
بازدید : ۱۴۲
۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۲

فرادید| بیت کوین در کانال ۲۹ نوسان دارد. امروز ۳ خردادماه قیمت بیت کوین با کاهش ۳.۵۷ درصد به ۲۹۲۴۴ دلار معادل ۸۹۲۸۷۷۸۰۸ تومان رسید.

طی هفت روز گذشته نوسانات بازار به طور قابل توجهی کمتر از هفته قبل بود چرا که علی رغم تلاش‌های متعدد گاو‌ها برای در دست گرفتن کنترل بازار، غالب مواقع قیمت رمزارز اول بازار در حدود ۳۰۰۰۰ دلار باقی مانده بود.

به گزارش فرادید؛ مهمترین تلاش گاو‌ها روز ۱۶ می (۲۶ اردیبهشت) اتفاق افتاد، زمانی که بیت‌کوین به بالای ۳۱۰۰۰ دلار رسید، اما در همان زمان، روند صعود قیمت متوقف شد و طی چند ساعت بیش از ۲۰۰۰ دلار به عقب بازگشت.

این سناریو چند بار دیگر نیز تکرار شد، آخرین مورد آن روز جمعه بود که پس از ریجکت شدن دوباره، قیمت تا زیر ۲۹۰۰۰ دلار سقوط کرد. اواخر شب گذشته گاو‌های بیت کوین موفق شدند قیمت رمزارز اول بازار را به بالاترین سطح روزانه آن در حدود ۳۰۵۰۰ دلار برسانند، اما امروز بار دیگر بیت کوین به کانال ۲۹ هزار دلار بازگشت.

تمام کندل‌های بیت‌کوین در نمودار هفتگی ۸ هفته پشت سر هم قرمز هستند. پیش‌بینی می‌شود که این قرمزی بازار هنوز هم ادامه دارد و احتمالا بازار بیشتر ریزش می‌کند.

گرچه فضای بازار ارز‌های دیجیتال در ظاهر آرام است، اما شاخص ترس و طمع چیز دیگری می‌گوید. این شاخص که نشان دهنده وضعیت معامله گران است، امروز به عدد ۱۰ رسیده که این عدد نشان می‌دهد معامله گران در حالت ترس شدید قرار دارند.

همین که ارزش معاملات طی چند روز گذشته کاهش داشته، نشان دهنده این است که افراد کمتری جسارت معامله کردن در شرایط فعلی را دارند و هنوز ترس بازار بابت یک ریزش احتمالی مجدد، از بین نرفته است.

صعودی شدن بازار با سیگنال مثبت چند اندیکاتور تکنیکال و رشد چند درصد حاصل نمی‌شود. براساس یکی از ابتدایی‌ترین اصول تکنیکال بازار در صورتی صعودی می‌شود که قله جدید از قله قبلی بالاتر بسته شود. قله قبلی بیت‌کوین محدوده ۴۳ هزار دلار است. پس این یعنی قله جدید باید بالای ۴۳ دلار باشد تا بتوانیم بگوییم بازار صعودی شد.

اگر از سقف قیمت قبلی بیت‌کوین در نمودار روزانه یک کانال روی روند قیمتی بکشیم یک کانال نزولی داریم که کف این کانال محدوده ۱۴ هزار دلار است. برخی از کارشناسان می‌گویند روند نزولی در نهایت به ۱۴ هزار دلار ختم می‌شود.

اما خب اگر منطقی باشیم بزرگ‌ترین رمزارز‌ها بازار برای ریزش تا ۱۴ هزار دلار حمایت‌های زیادی پیش رو دارد. حمایت ۲۷ هزار دلار، ۲۵ هزار دلار، ۲۳ هزار دلار و ۲۰ هزار دلار. فقط حدود ۴ حمایت در کانال قیمتی ۲۰ هزار دلار داریم. ریزش‌های اخیر هم نشان داده که تقاضا برای بیت‌کوین زیر محدوده قیمتی ۲۷ هزار دلار به شدت زیاد است.

اسکات ماینرد (Scott Minerd)، مدیر ارشد سرمایه گذاری جهانی در Guggenheim Partners، امروز به یکی از مجریان CNBC Squawk Box در داووس گفته که او معتقد است بیت کوین اگر به میزان قابل توجهی به زیر منطقه ۳۰،۰۰۰ دلار برسد، به طور بالقوه می‌تواند بیشتر سقوط کند.

علاوه بر این، او اظهار داشت که هنوز هیچ بازیکن برجسته‌ای در حوزه کریپتو وجود ندارد. اما او روی بیت کوین به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی شرط بندی می‌کند، زیرا از نظر او “اکثریت ارز‌های دیجیتال زباله هستند. ”

ماینرد معتقد است که اگر بیت کوین به طور قابل توجهی به زیر ۳۰،۰۰۰ دلار برسد، کف نهایی آن ۸۰۰۰ دلار خواهد بود. بنابراین، او اضافه می‌کند که، «ما فضای بسیار بیشتری برای نزول داریم»، به‌ویژه با توجه به اینکه فدرال رزرو در حال حاضر در تلاش برای مهار تورم، اقدامات محدودکننده‌ای را بر اقتصاد اعمال می‌کند.

ماینرد اشاره کرد که این اتفاق برای بیت کوین رخ خواهد داد علیرغم اینکه فاکتور‌های تکنیکالی آن بهتر از هر رمزارز دیگری در بازار است.

قیمت بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه