تیراندازی در دبستان تگزاس ۲۲ کشته برجای گذاشت

تیراندازی در دبستان تگزاس ۲۲ کشته برجای گذاشت

فرماندار با اعلام کشته شدن مظنون حادثه گفت: اعتقاد بر این است که او در این تیراندازی با اقدام افسران امنیتی که به این حمله واکنش نشان می‌دادند، کشته شده است.
کد خبر: ۱۰۷۲۰۱
بازدید : ۱۳۰
۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۶

در حادثه تیراندازی در مدرسه در تگزاس، ۲۲ نفر از جمله ۱۹ دانش آموزش و یک معلم کشته شدند. فرد تیرانداز نیز کشته شده است.

سناتور ایالت تگزاس اعلام کرد، ۱۸ کودک و سه فرد بالغ در جریان تیراندازی در مدرسه یوالده (UVALDE) کشته شدند.

اعلام سه روز عزای عمومی در آمریکا در پی کشتار تگزاس

بر اساس دستور جو بایدن علاوه بر سه روز عزای عمومی، پرچم‌های آمریکا بر فراز همه ساختمان‌های دولتی در داخل و خارجی این کشور، به حالت نیمه برافراشته درآمد. پرچم آمریکا بر فراز کاخ سفید هم نیمه برافراشته شد.

خبرگزاری فرانسه پیشتر درباره این حادثه گزارش داد: یک نوجوان مسلح، روز سه شنبه (به وقت محلی)، ۱۸ کودک خردسال را در مدرسه‌ای در تگزاس به ضرب گلوله به قتل رساند. این تیراندازی مرگبار، مرگبارترین تیراندازی در مدرسه‌ای در آمریکا در سال‌های گذشته به شمار می‌رود.

حمله در منطقه یوالده (Uvalde) در ایالت تگزاس رخ داد؛ این منطقه منطقه‌ای کوچک است که نزدیک به یک ساعت با مرز مکزیک فاصله دارد.

گرگ ابوت، فرماندار ایالت تگزاس، در نشستی خبری گفت: گمان می‌رود که فرد مسلح ۱۸ ساله، پیش از اینکه به مدرسه ابتدایی راب در هنگام ظهر حمله کند، مادربزرگش را هدف گلوله قرار داده باشد. او افزود: مظنون حادثه که سالوادور راموس نام دارد، از ساکنان محلی و شهروند آمریکایی است.

فرماندار با اعلام کشته شدن مظنون حادثه گفت: اعتقاد بر این است که او در این تیراندازی با اقدام افسران امنیتی که به این حمله واکنش نشان می‌دادند، کشته شده است. تیراندازی روز سه شنبه در مدرسه تگزاس، مرگبارترین حادثه از این دست از زمان تیراندازی سال ۲۰۱۲ در مدرسه سندی هوک در ایالت کنتیکت است که در آن، ۲۰ کودک و شش تن از کارکنان مدرسه جان باختند.

قاتل
این حادثه موجی از ترس را در سراسر آمریکا که هنوز هم از یادآوری حادثه مدرسه سندی هوک می‌ترسند، به وجود آورده است. در مدرسه راب، بیش از ۵۰۰ دانش آموز درس می‌خوانند و بیشترشان اسپانیایی - پرتغالی (هیسپانیک) و از نظر اقتصادی از خانواده‌های کم برخوردارند.

حادثه تیراندازی در تگزاس، پس از یک سلسله تیراندازی در آمریکا در ماه کنونی میلادی روی می‌دهد. در روز ۱۴ مه، مردی ۱۰ نفر را در یک فروشگاه خواربارفروشی در (محله سیاهپوست نشین) شهر بوفالو ایالت نیویورک به قتل رساند.

تقریبا هر روز در مکان‌های عمومی آمریکا تیراندازی می‌شود

خبرگزاری فرانسه در صفحه کاربری خود در توئیتر نوشت تقریبا هر روز در مکان‌های عمومی آمریکا تیراندازی می‌شود و جنایات مسلحانه در شهر‌های بزرگ مانند نیویورک، شیکاگو، میامی یا سانفرانسیسکو، به ویژه از زمان همه گیری کرونا در سال ۲۰۲۰، رو به افزایش است.

بنابراعلام خبرگزاری فرانسه، تاکنون در سال ۲۰۲۲، ۲۰۰ تیراندازی جمعی در آمریکا صورت گرفته است. تیراندازی جمعی به تیراندازی گفته می‌شود که در آن دست کم چهار نفر (به غیر از تیرانداز یا تیراندازان) کشته یا مجروح شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه