تشخیص رنگ فابریک خودرو با آهنربا

قبل از خرید خودرو دقت‌های لازم را از نظر رنگ شدگی آن، انجام بدهید؛ که بدانید خودرویی که خریداری می‌کنید قبلا تصادف جدی کرده و یا نه و یا حتی قبلا چه اتفاقی برایش افتاده است.
کد خبر: ۱۰۷۲۱۱
بازدید : ۴۲۸
۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۹

در هنگام خرید ماشین، یکی از روش‌هایی که می‌توانید تشخیص بدهید که رنگ خودرو فابریک است و یا نه خودرو رنگ شده است، استفاده از آهنربا است، اما چگونه؟ با ما همراه باشید تا به شما نشان بدهیم، نحوه تشخیص رنگ با آهنربا به چه صورت می‌باشد.

هنگام فروش خودرو رنگ آن تاثیر بسیاری در قیمت آن دارد. به همین دلیل است که ممکن است برخی فروشنده ها، قبل از فروش خودرو آن را رنگ کنند.

دقت کنید این اتفاق ممکن است بعد از تصادف‌ها و حتی تعویض اتاق نیز صورت بگیرد؛ بنابراین قبل از خرید خودرو دقت‌های لازم را از نظر رنگ شدگی آن، انجام بدهید؛ که بدانید خودرویی که خریداری می‌کنید قبلا تصادف جدی کرده و یا نه و یا حتی قبلا چه اتفاقی برایش افتاده است.

نحوه تشخیص رنگ با آهنربا

یکی از راه‌های تشخیص رنگ خودرو استفاده از آهنربا می‌باشد.

• در این روش می‌توانید از یک آهنربای ضعیف استفاده کنید. به این صورت که: یک آهنربای ضعیف بردارید. اگر بدنه خودروی شما از آهن و فولاد است با قراردادن آهنربا روی بخش‌های مختلف سطح آن، می‌توانید متوجه ضخامت رنگ شوید.

جا‌هایی که ضخامت رنگ زیاد است آهنربا را جذب نمی‌کند یا اینکه قدرت جذب آن نسبت به نقاطی که رنگ فابریک دارد کمتر است. اگر این طور است خودرو رنگ شده است.

• یا می‌توانید در صورتی احتیاج از دستگاه‌های آهنربا مخصوص آن استفاده کنید. این روش به ضخامت رنگ ماشین مربوط می‌شود. مقدار رنگی که روی خودرو می‌زنند به ضخامت آن می‌افزاید و هر چه ضخامت بدنه ماشین بیشتر شود، خاصیت آهنربایی آن کمتر می‌شود؛ بنابراین قسمت‌هایی که رنگ شده اند نسبت به قسمت‌هایی که رنگ فابریک دارند، قدرت جذب کمتری دارد و خیلی راحت‌تر از خودرو جدا می‌شود.

برای انجام این روش می‌توانید از دستگاه‌های خاص تشخیص رنگ (آهنربا‌های دیجیتالی، مخصوص تشخیص رنگ) استفاده کنید. نمونه‌هایی از این دستگاه‌ها را در تصاویر پایین می‌بینید. شما باید از سمت آهنربا، آن را به بدنه ماشین بچسبانید و سپس خیلی آرام آن را به سمت خودتان، بکشید.

زمانی که آهنربا از بدنه ماشین جدا شد، عدد مقابل آن را در ذهن خود بسپارید، این کار را در چند جای بدنه انجام دهید، این یکی از انواع ساده‌ی این دستگاه است که در شکل زیر می‌بینید.

• نمونه‌ی دستگاه باید از طرفی که فلش زده یا به عبارتی قرمز رنگ است، دستگاه را به ماشین می‌زنیم. بعد هم آن را بکشید و اگر در بخش قرمز و اعداد بخش قرمز آهنربا جدا شد، یعنی که ماشین رنگ شده است.

اگر در بخش زرد جدا شد، یعنی ممکن است که خودرو رنگ شده باشد و اگر در بخش سبز جدا شد، به این معناست که خودرو شما رنگ ندارد و این رنگ اصلی خودرو است و تصادف نداشته است.

منبع: ایسکانیوز

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه