تصاویر تلخ جوجه‌کُشی در اردبیل
واکنش تند دستگاه قضا

تصاویر تلخ جوجه‌کُشی در اردبیل

دفن چند هزار جوجه توسط یکی از واحد‌های پرورش مرغ در اردبیل اقدامی غیرشرعی، غیراخلاقی و غیرقانونی بوده و دستگاه قضایی استان اردبیل تصمیم به مجازات سنگین عامل یا عاملین این عمل مجرمانه دارد.
کد خبر: ۱۰۷۳۰۶
بازدید : ۱۶۹
۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۷

معاون اجتماعی و پیشگیری دادگستری کل استان اردبیل گفت: بعد از دفن چند هزار جوجه توسط یکی از واحد‌های پرورش مرغ در اردبیل، دادستانی به این موضوع ورود کرده و عاملان این کار را مجازات خواهد کرد.

در پی اقدام یکی از واحد‌های پرورش مرغ در اردبیل در دفن چندین هزار جوجه زنده که تصاویر ویدیوئی آن درفضای مجازی بازتاب گسترده‌ای داشته، جلال آفاقی، معاون اجتماعی و پیشگیری دادگستری کل استان اردبیل از ورود سریع دادستانی به موضوع و تشکیل پرونده قضایی خبر داد.

وی افزود: دفن چند هزار جوجه توسط یکی از واحد‌های پرورش مرغ در اردبیل اقدامی غیرشرعی، غیراخلاقی و غیرقانونی بوده و دستگاه قضایی استان اردبیل تصمیم به مجازات سنگین عامل یا عاملین این عمل مجرمانه دارد.

معاون اجتماعی و پیشگیری دادگستری کل استان اردبیل با اشاره به حقوق حیوانات، این عمل را از جنبه اقتصادی نیز به‌ویژه در شرایط تورم و گرانی فعلی، به نوعی اخلال در نظام اقتصادی و تضییع حقوق مردم دانست و بیان کرد: از متولیان امر در سازمان‌های اداری مرتبط درخواست می‌کنیم تا اقدامات پیشگیرانه لازم را از تکرار موارد مشابه به‌عمل آورند.

گفتنی است؛ از دیروز فایل ویدئویی دفن جوجه‌های زنده در اردبیل توسط یک خودرو باری، موجب ناراحتی و تاسف مخاطبان رسانه‌ای و شهروندان شده است.

منبع: همشهری آنلاین

برچسب ها: جوجه کُشی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه