هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۰۹

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۰۹

بر اساس آخرین تحلیلی نقشه های هواشناسی ایران، امروز 9 خردادماه در اغلب مناطق کشور جوی پایدار همراه افزایش نسبی دما حاکم است.
کد خبر: ۱۰۷۳۴۲
بازدید : ۱۲۳
۰۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹

فرادید| با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز دوشنبه ۹ خرداد با گذر امواج کم‌دامنه تراز میانی جو از شمال غرب کشور در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان و در ارتفاعات البرز واقع در استان‌های گیلان و مازندران ابرناکی، گاهی رگبار پراکنده، رعد و برق و وزش باد به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر پیش‌بینی می‌شود. در سایر مناطق کشور جوی پایدار همراه افزایش نسبی دما حاکم است.

سه شنبه و چهارشنبه در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز در مازندران بارش پراکنده رخ می‌دهد. در ساعات بعدازظهر روز‌های دوشنبه تا چهارشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان رشد ابر‌های همرفتی، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت انتظار می‌رود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، طی سه روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به‌ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات البرز در گیلان و مازندران و جمعه فقط در ارتفاعات واقع در شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

در روز‌های پنجشنبه و جمعه نیز در خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان وزش باد شدید و گاهی خیزش گرد و خاک ادامه خواهد داشت و در سایر مناطق جوی آرام و پایدار حاکم است. نواحی مرکزی خلیج فارس طی امروز و شرق دریای عمان طی دو روز آینده مواج خواهند بود.

آسمان تهران فردا قسمتی ابری و وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه قسمتی ابری تا نیمه‌ابری و وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۲ و۴۳ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۵ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

هواشناسی ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه