قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۱۰

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۱۰

قیمت بیت کوین امروز ۱۰ خردادماه با ۷.۰۴ درصد افزایش نرخ به ۳۱,۵۶۳ دلار معادل ۹۶۸,۴۷۹,۰۹۲ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۷۳۵۹
بازدید : ۱۱۷
۱۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۸

فرادید| بیت کوین به پرواز در آمد و از مرز ۳۰ هزاردلار گذشت. امروز ۱۰ خردادماه قیمت بیت کوین با افزایش ۷.۰۴ درصد به ۳۱,۵۶۳ دلار معادل ۹۶۸,۴۷۹,۰۹۲ تومان رسید.

این روند صعودی در نمودار ساعتی بیت کوین با تشکیل چند کندل صعودی متوالی به تصویر کشیده شد. به دنبال این افزایش قیمت، ارزش بازار بیت کوین به حدود ۵۸۳.۶۹ میلیارد دلار رسیده است

شایان ذکر است که علیرغم این افزایش قیمت، بیت کوین کندل هفتگی قبلی خود را در منطقه قرمز بسته است. با این حساب، نهمین کندل قرمز رنگ هفتگی این ارز تشکیل شد که به نوبه خود، یک رویداد بی سابقه در تاریخ این ارز دیجیتال محسوب می‌شود.

از سوی دیگر، علیرغم این بهبودی جزئی، بازار همچنان در وضعیت “ترس شدید” قرار دارد و به نظر می‌رسد که این احساس حتی از دیروز بدتر است، زیرا در حال حاضر این معیار امتیاز ۱۰ را نشان می‌دهد. بیت کوین برای اولین بار در تاریخ خود به مدت ۹ هفته متوالی روند کاهشی را تجربه کرد و از سطح ۴۸ هزار و ۱۶۰ دلار در اواخر مارس به ۲۹ هزار و ۶۰۰ دلار در هفته گذشته سقوط کرده بود.

نمودار‌های قیمت حاکی از آن است که بیت کوین در سطح ۲۹ هزار دلار حمایت قوی داشته است، سطحی که در هفته‌های گذشته چندین بار آزمایش شده است. نمودار‌ها نشان می‌دهند که بسته شدن به زیر این سطح می‌تواند به این معنی باشد که این ارز دیجیتال می‌تواند به قیمت خود در سال ۲۰۱۷ یعنی نزدیک به ۲۰ هزار دلار سقوط کند.

به گزارش فرادید؛ با این حال، مقاومت در ۳۰ هزار و ۵۰۰ دلار همچنان وجود دارد و بسته شدن روزانه بالاتر از این سطح نشانه‌های قوی بهبود را نشان می‌دهد.

ساده‌ترین ابزار تکنیکال در نمودار روزانه که همان پیدا کردن کف و سقف‌ها است، نشان می‌دهد که سقف قله قبلی بیت‌کوین محدوده ۴۲ هزار دلار است و این یعنی برای اینکه روند بیت‌کوین تغییر کند و این رمزارز بتواند دوباره رویکردی صعودی به خود بگیرد باید بالای ۴۲ هزار دلار تثبیت شود.

اما خب این موضوع کمی آرمانی و متاخر است. بیت‌کوین برای رسیدن به ۴۲ هزار دلار هم راه پرفراز و نشیبی دارد که بعید است به این زودی‌ها محقق شود.

بیت کوین برای رشد تا ۴۲ هزار دلار مقاومت‌های زیادی پیش‌روی خود دارد. اولین مقاومت بیت‌کوین در کانال ۳۰ هزار دلار محدوده ۳۲ هزار دلار است. بعد این مقاومت محدوده ۳۶ تا ۳۸ هزار دلار وجود دارد و بعد هم مقاومت روانی ۴۰ هزار دلار. بیت‌کوین در وهله اول باید در بالای ۳۰ هزار دلار تثبیت شود و بعد آن بتواند به مقاومت‌های خود حمله کند.

از طرف دیگر اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۳۰,۶۰۰ دلاری را پاک کند، ممکن است یک اصلاح نزولی را آغاز کند. حمایت فوری در سمت نزولی نزدیک به سطح ۳۰,۰۰۰ دلار است.

اولین حمایت اصلی نزدیک به سطح ۲۹,۶۰۰ دلار است. حمایت اصلی اکنون نزدیک به سطح ۲۹,۳۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در حال شکل گیری است. شکست نزولی به زیر سطح حمایت ۲۹,۲۰۰ دلاری ممکن است باعث کاهش بیشتر قیمت شود. در مورد ذکر شده، ممکن است قیمت در کوتاه مدت دوباره به منطقه حمایتی ۲۸,۵۰۰ دلاری بازگردد.

قیمت بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه