قیمت بیت کوین امروز ۱۴۰۱/۰۳/۱۴

قیمت بیت کوین امروز ۱۴۰۱/۰۳/۱۴

قیمت بیت کوین امروز ۱۴ خرداد ماه با ۲.۱۲ درصد کاهش نرخ به ۲۹,۸۵۳ دلار معادل ۹۶۰,۴۶۰,۵۶۹ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۷۴۶۸
بازدید : ۱۲۵
۱۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۳

فرادید| بیت کوین همچنان در کانال ۲۹ هزار دلار قرار دارد. امروز ۱۴ خردادماه قیمت بیت کوی با کاهش ۲.۱۲ درصد ۲۹,۸۵۳ دلار معادل ۹۶,۰۴۶۰,۵۶۹ تومان رسید.

بیت کوین دیروز در محدوده ۳۴هزار دلاری نوسان داشت. این ارز دیجیتال در دو هفته گذشته در محدوده قیمت ۳۰هزار دلاری لنگر انداخته است و اکثر معاملات را جذب کرده است.

به گزارش فرادید؛ از زمانی که فدرال رزرو برای کنترل نرخ بهره شمشیر کشید و سیاست‌های انقباضی خود را آغاز کرد ریزش بیت‌کوین هم شروع شد. اکنون نیز با توجه به افزایش قیمت کالا‌های اساسی و پیش‌بینی کمبود احتمالی غذا در جهان، بعید نیست نرخ بهره دوباره افزایش یابد.

در واقع افزایش نرخ بهره و جمع کردن پول از سطح جامعه، آخرین سنگر فدرال رزرو برای کنترل تورم است. این یعنی بانک مرکزی آمریکا تنها اگر مجبور شود، نرخ بهره را افزایش می‌دهد. در شرایط کنونی نیز به نظر می‌رسد فدرال رزرو سنگر دیگری پیش رو ندارد.

با توجه به داده‌های زنجیره‌ای حجم ورودی بیت‌کوین به صرافی‌های در ۲۴ ساعت گذشته از ۳۹ هزار و ۱۰۴ عدد به ۵۵ هزار و ۱۹۵ عدد رسید. حجم خروجی هم از ۳۴ هزار و ۲۱۰ عدد به ۵۵ هزار و ۱۸۰ عدد رسید. اگر بخواهیم معنای این داده‌ها را ساده‌سازی کنیم باید بگوییم که تقاضا برای بیت‌کوین در قیمت‌های پایین بیشتر از عرضه است. حداقل هنوز به این ترتیب است، اما نرخ بهره می‌تواند معادلات را عوض کند.

داده‌های دیگری هم نشان می‌دهند که درصد کمی از بیت‌کوین‌داران روی قیمت ۳۰ هزار دلار سود کردند. وقتی معامله‌گران سود معقولی از دارایی خود نکردند طبیعتا میل به فروش هم کاهش پیدا می‌کند.

از طرفی این روز‌ها نوسان بیت‌کوین بین محدوده ۲۸ هزار تا ۳۲ هزار دلار زیاد و غیرقابل پیش‌بینی است. این عاملی است که معامله‌گران بازار آتی ریسک نکنند و فعلا منتظر باشند. اگر این عامل را با عدم سود بیت‌کوین‌داران ترکیب کنیم می‌توانیم افزایش تقاضا در قیمت‌های پایین را انتظار داشته باشیم.

دیدگاه سقوط بیت‌کوین تا محدوده ۲۳ هزار دلار را هم نمی‌توان دست کم گرفت. چشم‌انداز اقتصاد کلان باعث می‌شود تا فدرال رزرو بشدت ترسناک عمل کند و همین موضوع روی دارایی‌های پرریسک تاثیر منفی دارد. برای همین است که به سرمایه‌گذاران توصیه می‌شود که مراقب دو محدوده مهم باشند.

حمایت ۲۸ هزار دلار که اگر قیمت زیر این عدد تثبیت شود احتمالا سقوط می‌کنیم. مقاومت ۳۲ هزار دلار که اگر قیمت بالای این عدد تثبیت شود احتمال رشد تا ۳۷ هزار دلار وجود دارد.

از ظرف دیگر جورین تایمر (Jurrien Timmer) مدیر Global Macro در Fidelity دیدگاه خود را در مورد مدل معروف انباشت به جریان که به طور گسترده توسط سرمایه گذاران و علاقه‌مندان به ارز‌های دیجیتال استفاده می‌شود، به اشتراک گذاشت.

این مدل یکی از رایج‌ترین ابزار‌های مورد استفاده برای تعیین سطوح بالا یا پایین بعدی یک دارایی است. اما تایمر دیدگاه خاص خود را در مورد آن دارد و راه بهتری را برای نزدیک شدن به داده‌های موجودی و میزان پذیرش پیشنهاد کرده است.

تایمر یک مدل منحنی S ساخت که از منحنی پذیرش تلفن همراه تقلید می‌کند. این منحنی باید به تعیین نرخ پذیرش آینده بیت کوین و رشد کلی شبکه کمک کند. تایمر محدودیت‌های عرضه را که در حال حاضر در بیت کوین وجود دارد در نظر گرفت و آن‌ها را در نمودار اضافه کرد. پیش بینی عرضه به تعیین دقیق رشد و سرعت پذیرش بیت کوین کمک می‌کند.

طبق سه مدل مختلف، قیمت بیت کوین به احتمال زیاد تا ۶۳,۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت. در بهترین سناریوی ممکن، شاهد افزایش قیمت بیت کوین به ۱۴۴,۰۰۰ دلار خواهیم بود. در این صورت، حرکت بیت کوین تقریباً یک کپی دقیق از مدل عرضه و تقاضای تلفن همراه خواهد بود.

قیمت بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه