«مهدی صباغی» درگذشت

«مهدی صباغی» درگذشت

مرحوم صباغی مدتی پیش در بیمارستان بستری شده بود که پس از بهبودی به منزل بازگشت. اما صبح روز جمعه دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.
کد خبر: ۱۰۷۴۸۶
بازدید : ۳۷۲
۱۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱

«مهدی صباغی» هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما، رادیو و تلویزیون روز جمعه دعوت حق را لبیک گفت.

سید جواد اشکذری نویسنده، پژوهشگر و منتقد تئاتر استان خراسان رضوی پ ضمن تایید این خبر خاطرنشان کرد: مرحوم صباغی مدتی پیش در بیمارستان بستری شده بود که پس از بهبودی به منزل بازگشت. اما صبح روز جمعه دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

گفتنی است مرحوم مهدی صباغی پشکسوت هنری خراسان رضوی و کشور، در سال ۱۳۳۰ در مشهد متولد شد.

وی نخستین تجربه سینمایی خود را در فیلم «گریز از شهر» ارائه کرد و پس از آن در فیلم‌های گردو، زمزمه، طوبی، تماس، سایه خیال، بازگشت قهرمان، گرگ‌های گرسنه، سلطان، راننده شخصی، صورتی، گل یخ، کافه ستاره، ستاره‌ها، عاشق، راننده تاکسی، آخرین نقش، مهتاب روی سکو، زنان ونوسی مردان مریخی، آسمان هشتم، مرز خوشبختی ایفای نقش کرد.

مرحوم صباغی همچنین در مجموعه‌های تلویزیونی سال‌های دور از خانه، سلام، دفترخانه شماره ۱۳، راه بی پایان، پلیس جوان، خانواده حمزه‌علی خان، کمند خاطرات و عقیق نیز به ایفای نقش پرداخت.

از مرحوم صباغی آثار ماندگاری در زمینه صدا پیشگی نیز وجود دارد که از جمله آن می‌توان به مجموعه‌های رادیویی صبح جمعه با شما و کوی نشاط نام برد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه