هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۱۵

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۱۵

با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران، امروز ۱۵ خردادماه در غرب کشور وزش باد شدید موقت و احتمال گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۷۵۰۳
بازدید : ۱۷۷
۱۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۲

فرادید| بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۱۵خرداد در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط شمال غرب، غرب، استان‌های واقع در دامنه زاگرس و ارتفاعات دامنه‌های البرز مرکزی، افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و احتمال گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

این وضعیت دوشنبه و سه‌شنبه علاوه بر این مناطق در ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و برخی نقاط مرکز و چهارشنبه در برخی نقاط شمال شرق و شمال غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، طی سه روز آینده در برخی نقاط شمال شرق، شرق و جنوب شرق در برخی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک رخ خواهد داد که در منطقه زابل با توفان گرد و خاک همراه خواهد بود.

همچنین در این مدت برای استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان وزش باد همراه با گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

دمای هوا از سه‌شنبهدر گیلان و از چهارشنبه در اردبیل، مازندران و گلستان به طور محسوسی کاهش می‌یابد.

آسمان تهران فردا کمی ابری تا نیمه ابری و گاهی وزش باد شدید با احتمال رگبار باران و گردو خاک با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای۳۷ درجه سانتیگراد و طی سه‌شنبه نیمه ابری و گاهی ابری با احتمال وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای۷ درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه