هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۱۸

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۱۸

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران در ساعات بعدازظهر امروز ۱۸ خردادماه وزش باد شدید در برخی استان‌ها ادامه خواهد داشت.
کد خبر: ۱۰۷۶۱۳
بازدید : ۱۳۶
۱۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۹

براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، طی سه روز آینده در ساعات بعدازظهر وزش باد شدید در غرب، جنوب غرب و دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران، غرب سمنان، قم و مرکزی ادامه خواهد داشت که در برخی مناطق موجب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد همچنین طی این مدت در نوار شرقی کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد و خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

امروز در بخش‌هایی از استان‌های گلستان، مازندران، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال و شرق سمنان و دامنه‌های البرز مرکزی ابرناکی و بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

طی روز‌های پنجشنبه تا یکشنبه در شمال شرق و شمال غرب کشور و ارتفاعات البرز مرکزی در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در برخی مناطق همراه با خیزش گردوخاک محلی موقت دور از انتظار نیست.

به گفته ضیاییان دریای خزر طی دو روز آینده و خلیج فارس جمعه و شنبه مواج خواهد بود. آسمان تهران فردا صاف گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی جمعه صاف گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۱۱ و ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه