قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۱۹

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۱۹

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۱۹ خردادماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۵۲ دلار و ۶۰ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۷۶۳۸
بازدید : ۱۲۱
۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۷

فرادید| نوسان قیمتی در بازار طلا همچنان ادامه دارد. امروز ۱۹ خردادماه قیمت هر انس طلای جهانی در بازار با کاهش ۱.۱۴ درصد به ۱۸۵۲ دلار و ۶۰ سنت رسید.

قیمت اونس طلا در روز چهارشنبه آمریکا اندکی افزایش یافت. افزایش قیمت نفت خام یکی از عوامل اصلی رشد امروز در بازار‌ها بود.

به گزارش فرادید؛ قیمت طلا از منطقه مقاومتی ۱۸۷۵ دلاری در برابر دلار آمریکا اصلاح نزولی را آغاز کرد. قیمت زیر منطقه حمایتی ۱۸۵۵ دلار معامله شد.

نمودار ۴ ساعته XAU/USD نشان می‌دهد که قیمت در زیر سطح ۱۸۵۵ دلار و میانگین متحرک ساده ۲۰۰ (سبز، ۴ ساعته) قرار دارد. حتی به زیر سطح ۱۸۴۵ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساده (قرمز، ۴ ساعت) حرکت کرد.

افزایش قیمت طلا تا حد زیادی محدود شده است، زیرا بانک‌های مرکزی در سراسر جهان سیاست‌های پولی خود را برای کاهش قیمت‌های فزاینده تشدید کردند. سرمایه‌گذاران اکنون منتظر داده‌های شاخص اصلی قیمت مصرف‌کننده هستند که در روز جمعه برای تاثیرات بر نرخ‌های بهره ایالات‌متحده منتشر می‌شود.

بانک جهانی روز سه‌شنبه پیش‌بینی رشد جهانی خود را برای سال ۲۰۲۲ نزدیک به یک سوم و به ۲.۹ درصد کاهش داد و هشدار داد که تهاجم روسیه به اوکراین، آسیب‌های ناشی از همه‌گیری کووید-۱۹ را تشدید کرده است و بسیاری از کشور‌ها اکنون با رکود اقتصادی مواجه شده‌اند.

داده‌های دولتی نشان داد که اقتصاد ژاپن در سه ماهه اول سالانه ۰.۵ درصد کوچک شد که اندکی بهتر از تخمین اولیه یک درصد انقباض بود. جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه به سناتور‌ها گفت که انتظار دارد تورم همچنان بالا بماند و دولت بایدن احتمالا پیش‌بینی تورم ۴.۷ درصدی را برای سال جاری در پیشنهاد بودجه خود افزایش دهد.

با همه این تفاسیر؛ طلا در روند صعودی، قیمت ممکن است با مقاومت نزدیک به ۱۸۶۰ دلار یا میانگین متحرک ساده ۲۰۰ (سبز، ۴ ساعته) مواجه شود. مقاومت اصلی اکنون در نزدیکی سطوح ۱۸۶۵ دلار و ۱۸۷۵ دلار در حال شکل گیری است.

حرکت واضح به بالای مقاومت ۱۸۷۵ دلاری ممکن است قیمت را به سمت مقاومت ۱۹۰۰ دلاری سوق دهد. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به ۱۹۲۰ دلار است.

اگر حرکت صعودی وجود نداشته باشد، قیمت می‌تواند سود را کاهش دهد و حمایت ۱۸۳۵ دلاری را آزمایش کند. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۱۸۲۰ دلار است که زیر آن حتی می‌تواند ۱۸۰۰ دلار را آزمایش کند.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه