کلاس جبرانی دوره ابتدایی در تابستان برگزار می‌شود؟!

کلاس جبرانی دوره ابتدایی در تابستان برگزار می‌شود؟!

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای جبران یادگیری دانش آموزان، طرح جبران یادگیری را در دو مرحله در دست اجرا داریم.
کد خبر: ۱۰۷۶۵۵
بازدید : ۱۲۷
۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۴

رضوان حکیم زاده گفت: برای جبران یادگیری دانش آموزان که به دلیل آموزش در فضای مجازی دچار مشکل شده اند، برنامه‌ای تحت عنوان طرح جبران یادگیری در دو مرحله در دست اجرا داریم.

به گفته وی مرحله اول این طرح پس از پایان ارزشیابی نوبت اول بوده و تمام دانش آموزانی که نتایجشان نیازمند به تلاش بیشتر در درس‌های فارسی، ریاضی و علوم باشد، مشمول این طرح می‌شوند. مراحل آموزش از بهمن سال گذشته برای این دانش آموزان در حال انجام است.

حکیم زاده گفت: مرحله دوم طرح جبران یادگیری در تابستان و بر اساس نتایج ارزشیابی پایانی دانش آموزان دوره ابتدایی انجام می‌شود. آمار دانش آموزان مشمول این طرح استخراج شده است. سعی می‌کنیم زمان مورد نیاز آموزش‌های جبرانی را در دوره تابستان جبران کنیم.

او گفت: دوره ابتدایی از نظر آموزش یک بنیان محسوب می‌شود. اگر نتوانیم ضعف یادگیری دانش آموزان را برطرف کنیم، فرصت‌های یادگیری را از دست خواهند داد. با پیگیری وزیر اعتباری برای انجام این کار اختصاص پیدا کرد و امیدواریم از تمام ظرفیت‌های جهادی، داوطلبانه و مردمی استفاده بهینه را ببریم.

به گفته وی تمام مدارس و دانش آموزان نیازمند تلاش در پایان سال مشمول گذراندن این طرح هستند. در مقاطع اول تا سوم دروس فارسی و ریاضی و مقاطع چهارم تا ششم در دروس فارسی، ریاضی و علوم دوره‌ها برگزار می‌شوند.

بر اساس شرایط منطقه ای، استان‌ها این طرح را جهت آموزش دانش آموزان ابتدایی اجرا می‌کنند

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه