یارانه معیشتی قابل برداشت شد

یارانه معیشتی قابل برداشت شد

مرحله ۱۳۶ نیز مانند اردیبهشت ماه و براساس دهک‌بندی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای سرپرستان خانوار‌های دهک اول تا سوم ۴۰۰هزار تومان و برای دهک‌های چهارم تا نهم به ازای هر نفر، ۳۰۰هزار تومان بوده است.
کد خبر: ۱۰۷۷۱۲
بازدید : ۱۸۷
۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۲

ساعت ۲۴ شب گذشته مبالغ یارانه مرحله ۱۳۶ مربوط به خرداد ماه ۱۴۰۱ که در ماه گذشته و همزمان با مرحله ۱۳۵ به حساب یارانه بگیران واریز شده بود، قابل برداشت شد.

به گزارش سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، مبالغ واریزی یارانه نقدی مرحله یکصد و سی و ششمین کمک معیشتی به حساب سرپرستان خانوار، از ساعت ۲۴ روز شنبه، ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ قابل برداشت شده است.

مرحله ۱۳۶ نیز مانند اردیبهشت ماه و براساس دهک‌بندی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای سرپرستان خانوار‌های دهک اول تا سوم ۴۰۰هزار تومان و برای دهک‌های چهارم تا نهم به ازای هر نفر، ۳۰۰هزار تومان بوده است.

همچنین برحسب اطلاع‌رسانی‌های قبلی انجام شده، اقساط تسهیلات قرض الحسنه ۱۰میلیون ریالی کمک معیشت نقدی و کرونا از سرپرستان خانواری که این تسهیلات را دریافت کرده اند، کسر شده است.

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در اردیبهشت ماه۱۴۰۱ و همزمان با مرحله ۱۳۵، مبالغ مرحله ۱۳۶ مربوط به خرداد۱۴۰۱ را به حساب سرپرستان خانوار‌های که مشمول یارانه بودند، واریز و امکان برداشت مبالغ واریزی را منوط به رسیدن زمان مقرر و در اطلاعیه‌ای بعدی اعلام کرده بود.

این سازمان تاکید کرد: سرپرستانی که نسبت به دهک‌بندی و قطع یارانه خود در اردیبهشت ماه۱۴۰۱ درخواست بازبینی داده اند، همچنان برای پیگیری و نتیجه به سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کنند.

بررسی یارانه ثبت‌نام کنندگان و متقاضیان جدید یارانه تا اتمام فرآیند ثبت‌نام و انجام دهک بندی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه دارد و متقاضیان جدیدی که هنوز موفق به ثبت‌نام نشده اند، می‌توانند به آدرس الکترونیکی my.gov.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام خانوار خود اقدام کنند.

براساس دستور رئیس‌جمهور متقاضیانی که به هر دلیلی از یارانه دوره‌های قبل محروم یا از ثبت نام یارانه جامانده اند، بعد از طی مراحل ثبت‌نام و بررسی شرایط متقاضی در صورت واجد شرایط بودن مانند سایر مشمولان یارانه جدید نیز از این دو نوبت از یارانه بهره‌مند خواهند شد.

یارانه چه کسانی قابل برداشت نیست؟

حسینی سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: افرادی که در سامانه حمایت درخواست بازبینی مجدد را داده بوند و یارانه مرحله ۱۳۵ به حساب آن‌ها واریز شده بود و به حالت مسدود بود کماکان حالت مسدودی را خواهند داشت تا بررسی‌های وزارت تعاون نهایی شود.

ثبت‌نامی‌های جدید یارانه چه مراحلی را طی کنند؟

بر این اساس خانوار‌هایی که تا امروز یارانه دریافت می‌کردند و یا اینکه به‌دلیل اعتراض به دهک‌بندی مجدداً مشمول دریافت یارانه شده بودند، امکان برداشت یارانه خرداد ماه را که تا پیش از این در حساب آن‌ها قرار گرفته بود خواهند داشت.

بررسی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد که یکی از دلایل مهم تداوم زمان ثبت‌نام یارانه‌ها این است که عده بسیار زیادی از مشمولین همچنان نسبت به ثبت‌نام اقدام نکردند.

در زمان حاضر به این دلیل که فرآیند ثبت‌نام به‌صورت کامل طی نشده است امکان ارائه اطلاعات جزئی وجود ندارد، اما از مجموع حدود ۵ تا ۶ میلیون نفری که مشمول ثبت‌نام در سامانه هدفمندسازی یارانه‌ها بودند، تعداد بسیار کمی نسبت به ثبت‌نام اقدام کردند و همین مسئله سبب طولانی شدن زمان ثبت‌نام شده است.

برچسب ها: یارانه معیشتی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه