هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۲۳

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۲۳

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۲۳ خردادماه در اغلب مناطق کشور وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۷۷۵۵
بازدید : ۱۹۷
۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵

فرادید| براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ایران امروز ۲۳ خردادماه به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در بخش‌هایی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان و شرق هرمزگان رگبار باران رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در برخی مناطق خیزش گردوخاک و در نقاط مستعد تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

این شرایط سه‌شنبه در بخش‌هایی از شمال شرق، شرق، جنوب شرق، ارتفاعات البرز شرقی، چهارشنبه و پنجشنبه در بخش‌هایی از شمال غرب و شمال شرق انتظار می‌رود. جمعه در غالب نقاط کشور جوی نسبتا پایدار حاکم خواهد بود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، امروز در بخش‌هایی از شمال غرب، غرب و جنوب غرب وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود. این شرایط سه‌شنبه در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز مرکز و شمال شرق و چهارشنبه علاوه بر نواحی ذکر شده در بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق انتظار می‌رود.

پنجشنبه و جمعه در نوار شرقی کشور، جنوب و جنوب غرب افزایش سرعت باد، گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

دوشنبه و سه‌شنبه شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و چهارشنبه غرب خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود. پنج شنبه علاوه بر غرب، نواحی مرکزی خلیج فارس و جمعه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود علاوه بر این طی پنج روز آینده نیمه شرقی دریای عمان نیز مواج پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری و در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه قسمتی ابری و در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۵ و۴۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۱۰ و ۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

هواشناسی ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه