هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۲۵

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۲۵

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۲۵ خردادماه در برخی نقاط کشور افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.
کد خبر: ۱۰۷۸۲۵
بازدید : ۱۲۰
۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۰

فرادید| بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران، امروز ۲۵ خردادماه و طی دو روز آینده در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و اردبیل، به‌صورت پراکنده در خراسان جنوبی، جنوب و جنوب شرق سیستان و بلوچستان، در ارتفاعات کرمان و هرمزگان افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد همچنین دامنه‌های شمالی البرز واقع در استان‌های مازندران، گیلان و گلستان در ساعات بعدازظهر بارش پراکنده خواهند داشت.

از پنجشنبه تا یکشنبه در غالب مناطق کشور هوای گرم و پایدار استقرار خواهد داشت، هرچند روز‌های شنبه و یکشنبه در سواحل دریای خزر بارش‌های پراکنده رخ می‌دهد.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، طی روز چهارشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان همچنین در استان‌های همدان، مرکزی و قم و در اواخر وقت در شمال شرق کشور وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک انتظار می‌رود.

از بعدازظهر چهارشنبه تا اواخر وقت پنجشنبه در استان‌های ایلام، خوزستان و بوشهر نیز وزش باد شدید و گردوخاک رخ می‌دهد.

از پنج شنبه تا یکشنبه در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان وبلوچستان به‌ویژه منطقه زابل، جنوب سمنان، شمال اصفهان، یزد و شرق کرمان، وزش باد شدید و در برخی مناطق گردوخاک رخ می‌دهد و در روز‌های شنبه و یکشنبه در منطقه زابل وقوع طوفان گردوخاک دور از انتظار نخواهد بود.

روز‌های پنجشنبه و جمعه از غرب تا مرکز خلیج فارس و شرق دریای مواج خواهد بود.

آسمان تهران فردا صاف، گاهی وزش باد، در اواخر وقت وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی جمعه صاف و غبار محلی با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۷ و ۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

هواشناسی ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه