هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۲۸

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۲۸

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۲۸ خردادماه در ارتفاعات کشور رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد.
کد خبر: ۱۰۷۸۹۴
بازدید : ۱۱۹
۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۴

فرادید| بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ایران امروز شنبه ۲۸ خرداد در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات شرقی هرمزگان، ارتفاعات جنوبی سیستان و بلوچستان، بخش‌هایی از گیلان و غرب مازندران و یکشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی ارتفاعات شمال شرق کشور، بخش‌هایی از گیلان و غرب مازندران رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد.

دوشنبه برای خراسان شمالی، خراسان رضوی، ارتفاعات البرز مرکزی، سه‌شنبه برای ارتفاعات البرز، ارتفاعات شرق هرمزگان، ارتفاعات کرمان و چهارشنبه در بخش‌هایی از ارتفاعات جنوب شرق کشور به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب وقوع رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران؛ امروز با توجه به افزایش سرعت باد در نوار مرزی غرب کشور پدیده گرد و غبار برای استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان دور از انتظار نیست.

از امروز تا سه شنبه در مناطقی از شمال شرق، شرق به‌ویژه منطقه زابل، جنوب شرق، بخش‌هایی از سمنان و شمال اصفهان و علاوه بر مناطق ذکر شده، روز دوشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از مرکز کشور و سه‌شنبه در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب در برخی ساعات وزش باد شدید رخ خواهد داد که در مناطق مستعد سبب خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود. چهارشنبه در نیمه‌غربی کشوراین شرایط انتظار می‌رود.

طی سه روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود. آسمان تهران فردا صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه صاف و اوایل شب قسمتی ابری و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین واردبیل با دمای ۱۰ و ۹ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه