هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۳۰

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۳۰

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۳۰ خردادماه در برخی مناطق کشور خیزش گرد و خاک به‌ویژه در ساعات بعدازظهر رخ می‌دهد.
کد خبر: ۱۰۷۹۶۸
بازدید : ۱۰۱
۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ایران امروز ۳۰ خردادماه و طی دو روز آینده در استان‌های مازندران، شرق تهران، ارتفاعات سمنان و گلستان رگبار پراکنده باران و وزش باد شدید موقت و در بعضی مناطق خیزش گرد و خاک به‌ویژه در ساعات بعدازظهر رخ می‌دهد.

چهارشنبه و پنجشنبه در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و پنجشنبه در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار موقتی و وزش باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، وضع هوا جمعه در اغلب مناطق کشور آسمانی صاف همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

طی دو روز آینده وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک در نوار شرقی و جنوب غرب کشور رخ خواهد داد و چهارشنبه تا جمعه در نیمه‌غربی و قسمت‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

طی روز چهارشنبه شرایط برای شکل گیری توده گرد و خاک در شرق کشور سوریه و شمال عراق فراهم است و پیش‌بینی می‌شود که طی آخر هفته نفوذ توده گرد و غبار در نوار غربی کشور سبب کاهش دید و کیفیت هوا شود. روز‌های سه شنبه و چهارشنبه افزایش دما در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل انتظار می‌رود.

آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک و با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۵۱ و ۵۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه