اینفوگرافیک/ بهترین خوردنی‌ها برای زمان استرس و عصبانیت

اینفوگرافیک/ بهترین خوردنی‌ها برای زمان استرس و عصبانیت

راه‌حل اینکه ما نیاز به خوردن و دریافت پاداش را با خوردن مواد مغذی‌ای که به ترشح این هورمون‌های مفید کمک می‌کنند برطرف کنیم.
کد خبر: ۱۰۸۰۰۷
بازدید : ۱
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۳

برخی افراد هستند که وقتی برای نیاز‌های مهمشان پاسخ درستی دریافت نمی‌کند دچار عصبانیت، استرس، ناراحتی و خستگی می‌شوند و در چنین موقعیت‌هایی شروع به خوردن می‌کنند. ممکن است این خوردن به صورت ناخودآگاه شروع شود و به چیز‌های دم‌دستی و کم‌ارزش ختم شود.

در بیشتر مواقع هم ممکن است نیاز ما به هورمون‌های شادی از جمله دوپامین، اوکسیتوسین و... ما را به مصرف مواد چرب و شیرین می‌کشاند؛ مثلا یک همبرگر دوبل یا یک بستنی لیتری بزرگ! چراکه مغز ما نیاز به تجربه چیز‌های لذت‌بخش دارد تا حس خوشبختی را به ما القا کند.

اما این راه‌حل موقتی است و هنوز لقمه شما از پیچ آخر روده رد نشده که باز وضعیت روحی به‌هم‌ریخته خودش را نشان می‌دهد، با این تفاوت که این‌بار بدن گرفتار هضم و جذب لقمه‌های بلعیده شده نیز است و عذاب وجدان مصرف کالری اضافی و غیر لازم هم به بار روانی شما افزوده می‌شود.

این در حالی است که حس کرختی و تمرکز بدن بر هضم این مواد سنگین جدید هم انرژی شما را کمتر از قبل خواهد کرد. راه‌حل اینکه ما نیاز به خوردن و دریافت پاداش را با خوردن مواد مغذی‌ای که به ترشح این هورمون‌های مفید کمک می‌کنند برطرف کنیم.

اینفوگرافی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه