بیشتر از ۱۰ ساعت می‌خوابید؟ این مطلب را بخوانید!

بیشتر از ۱۰ ساعت می‌خوابید؟ این مطلب را بخوانید!

کم کاری تیروئید نیز باعث می‌شود که فرد بیش از ۱۰ ساعت در طول روز بخوابد که عاملی برای خستگی روزانه و خواب الودگی است. اگر هیچ کدام از مشکلات سلامتی را ندارید، اما بیش از ساعات پیشنهادی می‌خوابید، حتما باید تیروئید خود را بررسی کنید.
کد خبر: ۱۰۸۰۱۱
بازدید : ۱۳۱
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۶

اگر متوجه شدید که در طول روز به بیش از ۹ ساعت خواب نیاز دارید، احتمالاً نشانه‌ای از مشکلی در بدن شما است؛ مخصوصاً اگر در زمان‌ها و مکان‌هایی که اصلا پیش بینی نمی‌کنید، خوابتان می‌برد. به همین دلیل است که باید کمی عمیق‌تر به پرخوابی خود توجه کنید.

در بیشتر موارد خواب زیاد توسط افراد نادیده گرفته می‌شود و بعضی دیگر فکر می‌کنند که علت آن ساعات کاری زیاد است، اما بدون توجه به این موضوع ممکن است مشکلاتی برای شما ایجاد شود که عوارض جانبی خطرناکی به همراه دارد. در این قسمت اطلاعاتی را در مورد علت پرخوابی و احساس خستگی زیاد حتی بعد از ۱۲ ساعت خواب به شما معرفی خواهیم کرد.

به یاد داشته باشید کسی که این میزان می‌خوابد، قطعاً مشکلی در بدنش وجود دارد. البته حتماً قابل ذکر است که این مقاله فقط برای اطلاع رسانی است. پس برای این که تشخیص دقیق روی شما انجام شود، حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

دلایل و مشکلاتی که باعث می‌شود زیاد بخوابید

ممکن است افسرده باشید: از جوانان بی خوابی را به دلیل افسردگی تجربه می‌کنند که این مشکل ممکن است برای کودکان و نوجوانان نیز ایجاد شود و به همین دلیل بیش از حد می‌خوابند. اگر به این قضیه که از افسردگی رنج می‌برید، بی تفاوت باشید، قطعاً مشکلات شما جدی‌تر خواهد شد. پس نباید نسبت به این موضوع بی اهمیت رفتار کنید.

بیماری قلبی باعث میشه زیاد بخوابید: یکی از علائمی که نشان دهنده مشکلات و بیماری قلبی است، خواب بیش از حد زیاد است که می‌تواند خواب روزانه را نیز افزایش دهد. در نتیجه احساس خستگی در شما افزایش پیدا می‌کند که به دلیل کار زیاد است.

از این روی، نمی‌توان بین مشکل خواب بیش از ۹ ساعت در یک سیکل ۲۴ ساعته با مشکل قلبی تفاوت‌های جزئی را مشخص کرد. پس حتماً باید به پزشک مراجعه کنید و قلب خود را چک کنید. در مطلب " عوارض خواب زیاد برای بدن باورنکردنی است " در بخش‌های قبلی سلامت نمناک به این مورد مهم به صورت کامل پرداخته شد.

باید تیروئید خود را بررسی کنید: دو مشکل تیروئید وجود دارد که روی خواب افراد تأثیر می‌گذارد. یکی از آن‌ها عاملی برای بی خوابی است، اما نوع دیگر باعث خواب بیش از حد زیاد می‌شود به طوری که فرد همیشه احساس خستگی می‌کند.

کم کاری تیروئید نیز باعث می‌شود که فرد بیش از ۱۰ ساعت در طول روز بخوابد که عاملی برای خستگی روزانه و خواب الودگی است. اگر هیچ کدام از مشکلات سلامتی را ندارید، اما بیش از ساعات پیشنهادی می‌خوابید، حتما باید تیروئید خود را بررسی کنید.

این مشکل فقط در یک فصل برای شما ایجاد شود: اختلالی به نام اختلال عاطفی فصلی وجود دارد. فصل‌های مختلف تاثیر متفاوتی روی افراد با مشکلات سلامتی مختلف می‌گذارند. خواب بیش از حد زیاد در فصل زمستان معمولا به دلیل این نوع اختلال است که به افسردگی زمستانی هم مشهور است.

کم‌تر از ۶ ساعت در شب می‌خوابید: بله. نخوابیدن به اندازه کافی می‌تواند عاملی برای مشکل پرخوابی زیاد شود. فرقی ندارد که این کار را از روی عمد و یا ناخودآگاه انجام داده باشید. کمبود خواب در شب می‌تواند عاملی برای خوابیدن بیش از حد معمول شود.

محیط خواب شما باید کاملاً آرام و ریلکس و بدون آشفتگی باشد که در غیر این صورت ساعات بیشتری را در طول روز خواب هستید و یا در حال چرت زدن خواهید بود.

ممکن است اختلالاتی هنگام خواب ایجاد شود: اپنه خواب زمانی اتفاق می‌افتد که مسیر هوایی در ریه‌ها مسدود می‌شوند. در نتیجه سیستم تنفسی فوقانی به مدت ۱۰ ثانیه از کار می‌افتد. این اتفاق ممکن است بیش از صد‌ها بار در یک شب رخ بدهد. به همین دلیل باعث می‌شود که خواب ما چندین بار در طول شب به هم بریزد و در نتیجه احساس خستگی از تن بیرون نخواهد رفت.

زمانی که این ساعات خواب شبانه را از دست بدهیم خواب زیاد روزانه اتفاق می‌افتد. به این صورت که احساس می‌کنید قادر هستید در هر زمانی و هر جایی در طول روز بخوابید که دیگران شما را خوش خواب خواهند نامید.

منبع: ایسکانیوز

برچسب ها: خوابیدن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه