قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۱

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۱

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز اول تیرماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۲۷ دلار و ۷۶ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۸۰۲۸
بازدید : ۲۰۸
۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۱

فرادید| طلا وارد چرخه نزولی شد. امروز اول تیرماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با کاهش ۲.۱۹ درصد به ۱۸۲۷ دلار و ۷۶ سنت رسید.

قیمت طلا در معاملات کم‌فروغ دیروز آمریکا، در اولین روز رسمی تابستان، اندکی کاهش یافت. روند صعودی شاخص‌های سهام آمریکا و افزایش بازده اوراق قرضه بر طلا تاثیر گذاشت.

به گزارش فرادید؛ شاخص دلار نزدیک به بالاترین سطح خود در حدود دو دهه گذشته بود و باعث شد که شمش با قیمت دلار برای خریداران خارجی جذابیت کمتری داشته باشد.

قیمت طلا با مقاومت قوی نزدیک به سطح ۱۸۵۰ دلار مواجه است. حرکت واضح به بالای مقاومت ۱۸۵۰ دلاری ممکن است قیمت را به سمت مقاومت ۱۸۶۰ دلاری سوق دهد. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به ۱۸۷۵ دلار است.

اگر حرکت صعودی وجود نداشته باشد، قیمت می‌تواند سود را کاهش دهد و حمایت ۱۸۲۵ دلاری را آزمایش کند. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۱۸۲۰ دلار است که زیر آن حتی می‌تواند ۱۸۰۰ دلار را آزمایش کند. با نگاهی به USD/JPY، افزایش جدیدی مشاهده شد و گاو‌ها این جفت را به بالاترین قیمت چند ساله جدید بالای ۱۳۶.۰۰ رساندند.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت طلا هفته گذشته کاهش یافت، زیرا دلار قوی‌تر و افزایش نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی بزرگ، جذابیت شمش را که هیچ سودی به همراه ندارد، کاهش داد. با این حال، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، اعلام کرد که دارایی‌های آن ۱.۱ درصد افزایش یافت و از ۱۰۶۳ هزار و ۹۴ تن در روز پنج‌شنبه به ۱۰۷۵ هزار و ۵۴ تن در روز جمعه رسید.

کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management، گفت: «با در نظر گرفتن همه موارد موجود، عملکرد طلا قابل توجه بوده‌است. من از عملکرد قیمت آن در این هفته دلگرم هستم. طلا دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهد که انتظار می‌رود؛ یعنی ارزش آن در برابر سایر ارز‌ها به جز دلار آمریکا در حال افزایش است.»

با این وجود، سیزینسکی افزود که در کوتاه مدت نسبت به قیمت طلا بی طرف است، زیرا قیمت‌ها بین حمایت ۱۸۰۰ دلار و مقاومت ۱۸۸۰ دلار در هر اونس باقی می‌مانند.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه