هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۴

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۴

بر اساس هشدار‌های سازمان هوشناسی ایران امروز ۴ تیرماه در شمال کشور سامانه بارشی فعال خواهد بود.
کد خبر: ۱۰۸۱۱۲
بازدید : ۱۷۸
۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۸

فرادید| با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران امروز ۴ تیرماه با ورود سامانه بارشی در مناطقی از آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود؛ و بر اثر فعالیت این سامانه یکشنبه در مناطقی از گیلان، مازندران و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز و تهران نیز رگبار پراکنده گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.

یکشنبه بر شدت بارش در این مناطق افزوده می‌شود و گستره آن مناطقی از اردبیل، زنجان، کردستان و کرمانشاه را فرا می‌گیرد.

به گزارش فراید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران؛ بر اثر فعالیت این سامانه یکشنبه در مناطقی از گیلان، مازندران و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز و تهران نیز رگبار پراکنده گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد. این وضعیت دوشنبه در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی همچنین ارتفاعات اردبیل ادامه خواهد داشت.

با توجه به جریانات گرم و مرطوب جنوبی از امروز تا دوشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شرق هرمزگان نیز رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

سه‌شنبه و چهارشنبه در بیشتر مناطق کشور جو پایدار و آسمان آفتابی خواهد بود و توده هوای به نسبت گرم تا پنج روز آینده در بیشتر مناطق کشور مستقر است و از بعدازظهر شنبه تا دوشنبه به تناوب شرایط برای خیزش گردوخاک در کشور عراق و انتقال آن به استان‌های واقع در نوار غربی کشور، بخش‌هایی از مرکز و همچنین دامنه‌های جنوبی البرز فراهم است.

بعدازظهر یکشنبه تا اواخر هفته در نوار شرقی، به‌ویژه شمال شرق و شرق و همچنین نواحی مرکزی کشور سرعت وزش باد افزایش خواهد یافت که در برخی از این مناطق موجب خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود.

امروز شمال خلیج فارس و از یکشنبه تا سه شنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

آسمان تهران فردا کمی ابری در بعد از ظهر نیمه‌ابری گاهی وزش باد با احتمال گرد وخاک با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه صاف و غبار محلی در بعضی ساعت‌ها وزش باد با حداقل دمای ۲۹ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۴ و ۵ تیرماه) اهواز با دمای ۴۵ و ۴۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۹ و ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه