هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۶

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۶

با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران، امروز ۶ تیرماه آسمان نوار غربی کشور غبار آلود است.
کد خبر: ۱۰۸۱۷۴
بازدید : ۱۲۵
۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹

فرادید| بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۶ تیرماه و طی ۲۴ ساعت آینده در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، برخی مناطق گیلان و مازندران، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان افزایش ابر در بعضی ساعات رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

آسمان نوار غربی کشور به سبب نفوذ گردوخاک از کشور عراق و وزش باد غبار آلود است که در برخی مناطق موجب کاهش کیفیت هوا و دید افقی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، سه‌شنبه در نیمه‌جنوبی سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان در ساعات بعدازظهر رگبار پراکنده انتظار می‌رود. طی دو روز آینده وزش باد در خراسان رضوی، خراسان جنوبی، جنوب سمنان، شرق تهران افزایش می‌یابد که سبب افزایش غلظت گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا در این مناطق خواهد شد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا چهارشنبه و پنجشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان در ساعات بعدازظهر بارش پراکنده رخ می‌دهد و در شمال شرق و شرق کشور به‌ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید سبب خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود و طی روز پنجشنبه در سواحل شمالی کشور و خراسان شمالی وزش باد، کاهش نسبی دما و ابرناکی و رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

وزش باد گاهی همراه با گردوخاک در نوار شرقی و بخش‌هایی از سمنان و شرق تهران پیش‌بینی می‌شود. تا چهارشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان مواج خواهد بود.

آسمان تهران فردا صاف وگاهی وزش باد و در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۴۲ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه صاف ودر بعد از ظهر وزش بادشدید با حداقل دمای ۲۹ و حداکثر دمای ۴۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۵ و ۴۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۹ و ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

هواشناسی ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه