قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۷

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۷

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۷ تیرماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۲۵ دلار و ۷۱ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۸۱۹۴
بازدید : ۱۵۸
۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۴

فراید| طلا همچنان در مسیر صعودی حرکت می‌کند. امروز ۷ تیرماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با افزایش ۲.۴۷ درصد به ۱۸۲۵ دلار و ۷۱ سنت رسید.

گاو‌های بازار طلا در نخستین روز هفته فعلا برای معامله دست نگه داشته اند تا ببینند در روز‌های آتی آمار‌های اقتصادی به کدام سمت حرکت می‌کند و بازار‌های جهانی و اوراق قرضه خزانه داری به صعود خود ادامه می‌دهد یا خیر.

چهار کشور ثروتمند گروه هفت (G ۷) روز یکشنبه واردات طلای روسیه را ممنوع کردند تا تحریم‌ها علیه مسکو را تشدید کنند و ابزار‌های مالی آن برای تهاجم به اوکراین را قطع کنند، اما مشخص نیست که آیا G ۷ بر سر این طرح اجماع دارند یا خیر، چارلز میشل، رئیس شورای اروپا گفت که این موضوع باید با دقت مورد بررسی و بیشتر مورد بحث قرار گیرد.

به گزارش فرادید؛ صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی رشد اقتصادی ایالات‌متحده را روز جمعه کاهش داد، زیرا فدرال رزرو نرخ بهره تهاجمی را افزایش می‌دهد، اما پیش‌بینی می‌کرد که ایالات‌متحده به سختی از رکود اجتناب کند.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت طلا هفته گذشته به دلیل افزایش احتمالی افزایش نرخ بهره کاهش یافت، علی‌رغم مشاهده برخی افزایش‌ها در روز جمعه به دلیل عقب‌نشینی دلار و ترس از رکود اقتصادی که جذابیت پناهگاه امن آن را تقویت کرد.

به دلیل علاقه کم سرمایه گذاران به طلا، بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند قیمت طلا کاهش یابد و در الگوی تثبیت فعلی خود با حمایت ۱۸۰۰ دلار و مقاومت در حدود ۱۸۵۰ دلار در هر اونس باقی بماند.

فرانک مک گی، فروشنده فلزات گرانبها در Alliance Financial گفت: که انتظار دارد قیمت طلا همچنان به کاهش خود ادامه دهد، زیرا واقعیت افزایش نرخ بهره واقعی بر احساسات سرمایه گذاران تأثیر می‌گذارد.

دارین نیوسام، رئیس شرکت تحلیلی دارین نیوسام گفت: «در حالی که بقیه کامودیتی‌ها در حال انفجار هستند، نسخه آگوست کینگ گلد پیش‌بینی می‌کند که طلا در محدوده حمایت ۱۸۰۶.۱۰ دلار و مقاومت در ۱۸۶۱.۵۰ دلار پنهان می‌شود. حدس من این است که تا زمانی که ترکش پرواز سایر کامودیتی‌ها به طلا نخورد در این محدوده باقی خواهد ماند.»

اس‌پی‌دی آر گلد تراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز جمعه از ۱۰۶۳.۰۷ تن در روز گذشته ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۰۶۱.۰۴ تن رسید.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه