هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۷

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۷

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۷ تیرماه در برخی استان‌های کشور وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۸۲۰۷
بازدید : ۱۵۱
۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸

فرادید| براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ایران امروز ۷ تیرماه و طی سه روز آینده در بخش‌هایی از جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و شرق هرمزگان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار پراکنده و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود و در سایر نقاط کشور جوی نسبتا پایدار حاکم خواهد بود.

از امروز تا شنبه در برخی نواحی شمال شرق، شرق و مرکز وزش باد شدید موقت و خیزش گرد و خاک و از بعدازظهر چهارشنبه تا جمعه در بخش‌هایی از شرق به‌ویژه در منطقه زابل توفان شن و گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید اففی انتظار می‌رود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، طی سه روز آینده با انتقال گردوخاک از عراق به نوار غربی و بخش‌هایی از جنوب کشور، این نواحی غبار آلود خواهند و این شرایط جمعه و شنبه برای نواحی شمال غرب دور از انتظار نیست و طی این مدت برای بخش‌هایی از جنوب غرب و جنوب افزایش سرعت باد و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

از امروز تا اوایل هفته آینده در غالب نقاط کشور ماندگاری هوای گرم قابل پیش‌بینی است. طی پنج روز آینده نواحی شمالی و مرکزی خلیج فارس و نیمه شرقی دریای عمان مواج خواهد بود همچنین از چهارشنبه تا شنبه دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف و وزش باد، در بعد از ظهر کمی ابری با احتمال وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۹ و حداکثر دمای ۴۱ درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه صاف در بعضی ساعت‌ها وزش باد با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۵ و۴۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

هواشناسی ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه