هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۱۱

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۱۱

بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران امروز ۱۱ تیرماه در برخی شهر‌های شمالی کشورافزایش ابر گاهی رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی انتظار می‌رود.
کد خبر: ۱۰۸۳۰۸
بازدید : ۱۹۳
۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۵

فرادید| با توجه به شرایط جوی و گزارش سازمان هواشناسی ایران امروز، شنبه ۱۱تیرماه در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و غرب گیلان افزایش ابر گاهی رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی انتظار می‌رود.

همچنین در این روز برای برخی از مناطق غرب و جنوب غرب پدیده گردوغبار پیش بینی می‌شود. امروز برای برخی مناطق استان‌های تهران و البرز گردوغبار محلی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، روز یکشنبه علاوه بر شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی نیز ابرناکی و رگبارباران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در مناطق مستعد شمال غرب کشور احتمال رخداد تگرگ نیز وجود دارد.

همچنین در نوار شمالی کشور وزش باد و کاهش نسبی دما رخ می‌دهد و دریای خزر مواج است. در بعداز ظهر نیز رشد ابر‌های همرفتی، رگبار و رعدوبرق پراکنده در جنوب سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود.

روز دوشنبه در سواحل شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می‌دهد و در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، هرمزگان و ارتفاعات جنوب کرمان نیز در ساعات بعداز ظهر افزایش ابر، رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

سه شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان در ساعات بعدازظهر رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد و در سایر مناطق کشور آسمان صاف و آرام است و در نوار شمالی کشور افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود. چهارشنبه در غالب مناطق کشور جوی پایدار پیش بینی میشود.

طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه وزش باد همراه با کاهش نسبی دما در حدو ۵ تا ۷ درجه در نیمه شمالی کشور پیش بینی می‌شود که از روز سه شنبه در این مناطق دما، روند افزایش نسبی خواهد داشت.

تا روز سه‌شنبه در شمال شرق، شرق و دامنه‌های جنوبی البرز در بعضی ساعات وزش باد به نسبت شدید گاهی همراه با گردوخاک رخ می‌دهد که در روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه وزش باد در منطقه زابل افزایش یافته و سبب خیزش گردوخاک و طوفان شن خواهد شد. در پنج روز آینده خلیج فارس و دریای عمان مواج هستند.

آسمان تهران فردا صاف و در بعدازظهر وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۶ و روز دوشنبه آسمان صاف و در بعدازظهر وزش باد شدید و احتمال گردوخاک با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین، اردبیل و زنجان با دمای ۹ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه