مشکل عجیب سازمان سنجش؛ اشتباه در ثبت رشته کنکور

مشکل عجیب سازمان سنجش؛ اشتباه در ثبت رشته کنکور

سازمان سنجش به خاطر مشکلی که در سیستم‌اش به وجود آمد، رشته کنکور هزاران نفر را اشتباه ثبت کرد. بعد از آن داوطلبان را مجبور کرد آزمون همان رشته اشتباه را بدهند.
کد خبر: ۱۰۸۳۱۱
بازدید : ۵۶۹
۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۱

آنطور که برخی از مردم می‌گویند؛ سازمان سنجش امسال هم در ثبت رشته کنکور اشتباه فاحشی را مرتکب شده است.

«اشتباه در ثبت رشته کنکور» کلید واژه اعتراض برخی از مردم به سازمان سنجش کشور. اتفاقی که طی آن و به گفته برخی شرکت‌کنندگان در کنکور سراسری امسال، سبب شد تا به ناگاه فردی به جای آنکه در رشته خود کنکور دهد، بر سر امتحان یک رشته دیگر آن هم به اجبار بنشیند.

آنطور که معترضان می‌گویند؛ سازمان سنجش اشتباه خود را نپذیرفت. در نهایت این موضوع سبب تجمع شرکت‌کنندگان و خانواده‌هایشان روبروی درب این سازمان شد. فیلم‌هایی که از این اعتراضات منتشر شد نشان می‌دهد که برخی خانواده‌ها می‌گویند این اتفاق سال گذشته هم تکرار شد.

دانش‌آموزان، اما بعد از پیگیری توانسته‌اند در رشته‌های خود کنکور بدهند، اما این بار این نهاد آموزشی، زیر بار انتقاد و اعتراض خانواده‌ها نمی‌رود!

برخی کاربران در توییتر نوشته‌اند؛ «سازمان سنجش به خاطر مشکلی که در سیستم‌اش به وجود آمد، رشته کنکور هزاران نفر را اشتباه ثبت کرد. بعد از آن داوطلبان را مجبور کرد آزمون همان رشته اشتباه را بدهند. برای مثال کسی که مدت‌ها برای کنکور انسانی درس خوانده، در روز کنکور مجبور شد آزمون ریاضی بدهد. این یعنی اشتباه در ثبت رشته کنکور!»

دیگری نوشته؛ «پارسال تعداد زیادی به خاطر اشتباه در ثبت‌نام، کارت اشتباهی براشون صادر شد. با پیگیری دانش‌آموز توانستند در رشته خودشون کنکور بدهند. اما امسال به ما میگن نمی‌شود. پارسال توی همون پارسال مرده! این عدالت آموزشی؟»

تکرار دوباره یک اشتباه

البته این اتفاق یعنی اشتباه در ثبت رشته کنکور سال گذشته هم تکرار شد. کاربری از تجربه کنکور سال گذشته خود می‌گوید؛ «بعد از ۴ سال زیست‌شناسی خواندن برای پزشکی یا دام‌پزشکی، به‌خاطر اشتباه سازمان سنجش، برای من کنکور ریاضی ثبت شد. تغییر هم ندادند. به اجبار کنکور ریاضی دادم و مهندسی مواد قبول شدم. بعد هم گفتند تو که پزشکی قبول نمی‌شدی، حرص چرا می‌خوری؟.»

سازمان سنجش سال گذشته برای پاسخ به معترضان این اشتباه اعلامیه‌ای صادر کرد. در این اعلامیه آمده است؛ «پذیرفته شدگان کنکور ۱۴۰۰ که مدعی اشتباه در انتخاب رشته خود و متقاضی معرفی اولویت انتخاب بعدی هستند، می‌توانند تا ۱۴ مهرماه درخواست خود را به سازمان سنجش ارائه کنند.»

حالا باید منتظر ماند و دید که آیا امسال نیز چنین امکانی برای معترضان فراهم می‌شود؟ همچنین همه می‌توانند در رشته مورد نظر خود کنکور دهند یا خیر!

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه