ارزان‌ترین خانه‌های تهران در این ۳ منطقه هستند

ارزان‌ترین خانه‌های تهران در این ۳ منطقه هستند

متوسط قیمت مسکن در منطقه ۱۸ تهران در حال حاضر ۱۹ میلیون و ۵۸۸ هزار تومان است و این منطقه ارزان‌ترین منطقه تهران به لحاظ قیمت مسکن محسوب می‌شود.
کد خبر: ۱۰۸۴۰۵
بازدید : ۱۴۳
۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۴

میانگین قیمت مسکن شهر تهران در خردادماه با جهش ۸.۴ درصدی به ۳۹.۴ میلیون تومان رسیده و تعداد معاملات نیز با افزایش ۳۲.۳ درصدی نسبت به ماه قبل مواجه بوده است.

آمار‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد در خردادماه سال ۴۰۱، در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۸۱ میلیون و ۹۸ هزار تومان به منطقه یک و کمترین آن با ۱۹ میلیون و ۵۸۸ هزار تومان به منطقه ۱۸ تعلق داشته است.

بعد از منطقه ۱۸ تهران، منطقه ۱۷ تهران از نظر کمترین متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده قرار گرفته است. متوسط قیمت مسکن در این منطقه نیز در خرداد ماه ۱۴۰۱ حدود ۲۰ میلیون و ۷۲۸ هزار تومان بوده است.

پس از آن منطقه ۲۰ تهران با متوسط قیمت ۲۰ میلیون و ۹۹۷ هزار تومان برای هر مترمربع زیربنای مسکونی قرار دارد و به این ترتیب ۳ منطقه ۱۸، ۱۷ و ۲۰ تهران رتبه اول تا سوم ارزان قیمت‌ترین مناطق تهران به لحاظ قیمت مسکن به خود اختصاص داده‌اند.

منطقه ۱۵ تهران با میانگین قیمت ۲۲ میلیون و ۲۴۲ هزار تومان، منطقه ۱۶ با میانگین قیمت ۲۲ میلیون و ۴۵۷ هزار تومان و منطقه ۱۹ با میانگین قیمت ۲۲ میلیون و ۷۱۹ هزار تومان نیز رتبه‌های بعدی مناطق ارزان تهران را از نظر قیمت خانه دارند.

همچنین متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده در ۱۶ منطقه تهران از میانگین قیمت مسکن شهر تهران در خردادماه ماه ۱۴۰۱ کمتر است.

۶ منطقه پایتخت نیز متوسط قیمت بالاتری از میانگین قیمت مسکن شهر تهران در خردادماه ماه امسال داشته اند. بعد از منطقه یک تهران با متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۸۱ میلیون و ۹۸ هزار تومان، منطقه ۳ تهران با متوسط قیمت ۷۰ میلیون و ۴۷۱ هزار تومان قرار دارد و پس از آن، رتبه سوم از نظر گرانی مسکن به منطقه ۲ با متوسط قیمت ۵۹ میلیون و ۷۷ هزار تومان می‌رسد.

نمودار تعداد معاملات

نمودار قیمت یک متر مربع

برچسب ها: قیمت آپارتمان
پیشنهاد ویژه