برآیند بازار، عقلایی است
بازار سرمایه بدون عرضه اولیه تبدیل به مرداب می‌شود

برآیند بازار، عقلایی است

مدیر عامل فرابورس ایران، برآیند کلی بازار را در شرایط پساتحریم عقلایی دانست و گفت: بازار، چه در سه سال پیش، چه در 2 سال اخیر و چه در وضعیت امروز روند عقلایی خود را طی می‌کند.
کد خبر: ۱۰۸۴۲
بازدید : ۲۴۴۰
۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۵
برآیند بازار، عقلایی است
مدیر عامل فرابورس ایران، برآیند کلی بازار را در شرایط پساتحریم عقلایی دانست و گفت: بازار، چه در سه سال پیش، چه در 2 سال اخیر و چه در وضعیت امروز روند عقلایی خود را طی می‌کند.

به گزارش دنیای اقتصاد، امیر هامونی گفت: به‌رغم اینکه ممکن است در بخشی از بازار و شرکت‌ها بعضی سهامداران هیجانی عمل کنند، اما من همیشه از طرفداران این دیدگاه بوده ام که برآیند بازار، برآیند عقلایی است.

وی افزود: همیشه پارادایم ذهنی من این بوده که بازار عقلایی است و الان هم برآیند کلی بازار، همین عملکرد را نشان می‌دهد اما در هر صورت تصمیم با تحلیلگران و خریداران و فروشندگانی است که در بازار حضور دارند.

مدیر‌عامل فرابورس ایران تصریح کرد: در شرایط فعلی وظیفه ما این است که بتوانیم عرضه‌های خود را منظم کنیم زیرا مطالعات کاربردی ما نشان داد عرضه‌های اولیه، در هر شرایطی باید به‌صورت منظم انجام شود.

هامونی با بیان اینکه عرضه‌های اولیه شاید تاثیر کوتاه‌مدت داشته باشند ولی روند کلی بازار را نمی‌توانند تغییر دهند، اظهار کرد: بازار بدون عرضه اولیه تبدیل به مرداب می‌شود بنابراین ما برای عرضه اولیه مشکلی نداریم و عرضه‌ها در فرابورس به‌صورت منظم انجام شده است.

مدیر‌عامل فرابورس ایران در بخش دیگری از اظهاراتش به عرضه موفق اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا 1» اشاره کرد و گفت: از مهر امسال که این اسناد در نمادهای مختلف بازگشایی شد تا الان چهار هزار میلیارد تومان پذیرش شده و معاملات آن انجام گرفته است.

نخستین بار اسناد خزانه اسلامی در تاریخ 8 مهر سال جاری از طریق دولت با قیمت اسمی هر ورقه یک میلیون ریال و سررسید 23 اسفند 94، در فرابورس پذیرش شد.

مدیر عامل فرابورس ایران با اشاره به پذیرش مراحل 2 تا 5 اسناد خزانه اسلامی در بازار ابزار‌های نوین فرابورس گفت: نماد‌های اخزا 3، 4 و 5 در روز‌های دوشنبه تا چهارشنبه هفته گذشته گشایش یافت و عرضه اولیه در نماد «اخزا2» هم امروز انجام خواهد شد.

به گفته هامونی، حجم هر عرضه اولیه 10 میلیون ورقه 100هزار تومانی و حداقل حجم هر سفارش یک ورقه است و این اسناد با توجه به زمان انتشار در چهار روز مختلف یعنی روزهای 21 شهریور، 21 مهر، 21 آبان و 9 آذر سال 95 سررسید خواهند شد.

وی با بیان اینکه تاکنون بالغ بر 410 میلیارد تومان معامله روی اسناد خزانه اسلامی صورت گرفته است، گفت: بازار همچنان در حال عمق پیدا کردن است و بسیاری از صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت رغبت پیدا کرده‌اند که وارد این بازار شوند.

علاوه بر این، معامله‌گران شهرستان‌های مختلف، از طریق کارگزاران به بازار اسناد خزانه اسلامی ورود کرده‌اند و این اسناد مورد استقبال آنها قرار گرفته است.

مدیر عامل فرابورس ایران همچنین از استقبال خوب سرمایه‌گذاران خارجی از بازار اسناد خزانه اسلامی خبر داد و گفت: به هرحال از نگاه آنها خیلی مهم است که ابزارهایی که به بازار می‌آید، ضمانت دولتی داشته باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه