مشکل ایرانی‌ها برای تهیه بلیت جام‌جهانی

شرط مهم، اما این است که محل صدور ویزا کارت باید با محل اقامت یکی بوده و تطابق داشته باشد. به طور مثال اگر فردی در تهران ساکن است باید محل صدور ویزا کارتش هم تهران باشد.
کد خبر: ۱۰۸۴۶۴
بازدید : ۴۲۷
۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۵

دلیل پذیرفته نشدن درخواست بلیت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ برای برخی از هواداران تیم ملی ایران وجود یک اشکال در روند تهیه بلیت بوده است.

جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال، ۳۰ آبان ۱۴۰۱ در قطر آغاز می‌شود. هرچه بیشتر از این زمان می‌گذرد، لحظه‌شماری‌ها نیز برای آغاز این ماراتن بزرگ بیشتر می‌شود. جدا از حساسیت‌های داخل مستطیل سبز، روی سکو‌ها حساسیت دیگری بین هواداران ۳۲ تیم شرکت کننده در جام جهانی وجود دارد.

از همین رو افراد بسیاری برای دریافت بلیت بازی تیم‌های محبوب‌شان اقدام کرده‌اند و روند خریداری بلیت‌ها کماکان نیز ادامه دارد.

این روز‌ها صحبت از پذیرفته نشدن درخواست برخی هواداران ایرانی برای تهیه بلیت به میان آمده و بعضاً به تحریم‌ها و مسائل سیاسی ربط داده است. این درحالی است که فیفا برای تهیه بلیت جام جهانی شرایطی را در نظر گرفته که باید طبق این چارچوب برای خریداری بلیت اقدام شود.

نکته مهم ماجرا این است که برای خرید بلیت‌های جام جهانی همه افراد باید «ویزا کارت» (Visa Card) داشته باشند و در صورتی که فردی این کارت را نداشته باشد نمی‌تواند ثبت‌نام کند. در عین حال مسئولان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر این امکان را فراهم کرده‌اند که یک فرد بتواند به عنوان سرگروه برای دیگران تا سقف ۷ نفر بلیت تهیه کند.

شرط مهم، اما این است که محل صدور ویزا کارت باید با محل اقامت یکی بوده و تطابق داشته باشد. به طور مثال اگر فردی در تهران ساکن است باید محل صدور ویزا کارتش هم تهران باشد.

این مسئله یکی از دلایل اصلی ریجکت یا رد شدن بسیاری از درخواست‌های تهیه بلیت بوده است. بسیاری از افرادی که در ایران هستند ویزا کارت ندارند و به همین منظور می‌توانند با استفاده از افرادی که در خارج از کشور هستند برای تهیه بلیت اقدام کنند آن هم به این صورت که فرد ساکن خارج از کشور به عنوان سرگروه چنین کاری را انجام دهد تا محل اقامت و صدور ویزا کارتش انطباق داشته باشد. این موضوع کلیدی‌ترین بخش در ماجرای تهیه بلیت جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است.

نظرات بینندگان
آخرین اخبار

پیشنهاد ویژه