قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۱۵

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۱۵

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۱۵ تیرماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۷۶۴ دلار و ۹۳ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۸۴۶۷
بازدید : ۱۵۱
۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۸

فرادید| طلا سقوط کرد و وارد کانال ۱۷۰۰ دلار شد. امروز ۱۵ تیرماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با کاهش ۲.۵۸ درصد به ۱۷۶۴ دلار و ۹۳ سنت رسید.

ارزش اونس طلا روز سه‌شنبه بیش از ۲ درصد کاهش یافت و به زیر سطح حمایت ۱۸۰۰ دلاری سقوط کرد. در این این کاهش قیمت پارامتر‌های مهمی از جمله افزایش شاخص دلار و افزایش نرخ‌های نقش ایفا کرد.

کریس گافنی، رئیس بازار‌های جهانی در بانک TIAA در این باره تاکید کرد: «جایگزین‌های جذاب‌تری نسبت به طلا در محیط افزایش نرخ بهره وجود دارد.»

به گزارش فرادید؛ طلا به عنوان پوششی در برابر تورم در نظر گرفته می‌شود، اما نرخ‌های بهره بالاتر برای مهار فشار‌های فزاینده قیمت، اشتها را برای شمش‌هایی که هیچ بهره‌ای نمی‌پردازند، کاهش می‌دهد.

استفان اینس، شریک مدیریت دارایی SPI، گفت که جذابیت محافظ تورمی طلا با چشم‌انداز تورمی ملایم‌تر خدشه‌دار می‌شود و افزایش نرخ‌های جهانی در آینده نیز چشم‌انداز دارایی‌های بدون بازده را کاهش می‌دهد.

طلا در چند ماه گذشته تحت فشار قرار گرفته است، زیرا بانک‌های مرکزی بزرگ در سراسر جهان در تلاش برای مهار تورم بی‌سابقه، نرخ بهره را افزایش می‌دهند. قیمت شمش پس از سقوط به پایین‌ترین سطح پنج ماهه ۱۷۸۳ دلار و ۵۰ سنت در روز جمعه، عمدتا بالای سطح حمایت ۱۸۰۰ دلار شناور بوده است.

دیوید مدن، تحلیلگر بازار در Equiti Capital گفت که ۱۸۰۰ دلار در هر اونس می‌تواند ارزش منصفانه طلا را در کوتاه مدت نشان دهد، زیرا بازار همچنان درگیر این واقعیت است که افزایش نرخ‌های بهره باعث تقویت دلار آمریکا می‌شود، اما نوسانات بیشتری را برای بازار‌های سهام ایجاد می‌کند.

او گفت: من فکر می‌کنم دلار آمریکا نسبت به طلا به عنوان یک دارایی امن برتری جزئی دارد. اگرچه طلا در حدود ۱۸۰۰ دلار معامله راحت به نظر می‌رسد، تصویر تکنیکال نشان می‌دهد که قیمت می‌تواند در کوتاه مدت کاهش یابد.

به گفته برخی تحلیلگران، قیمت طلا همچنان با مشکل مواجه خواهد شد، زیرا فدرال رزرو در تلاش جهانی برای افزایش نرخ بهره است. انتظار می‌رود بانک مرکزی ایالات متحده در اواخر این ماه نرخ بهره را ۷۵ واحد افزایش دهد.

اما فدرال رزرو تنها بانک مرکزی نیست که به دنبال تشدید سیاست‌های پولی خود است. انتظار می‌رود که بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را در ماه جولای افزایش دهد، زیرا تورم همچنان در حال افزایش است. روز جمعه، داده‌های اولیه نشان داد که تورم در اروپا برای سال در ژوئن ۸.۶ درصد افزایش یافته است که نسبت به افزایش ۸.۱ درصدی ماه می‌رشد کرده است.

با این حال، تحلیلگران دیگر خاطرنشان می‌کنند که بانک‌های مرکزی همگی با معضل یکسانی مواجه هستند که به دنبال افزایش نرخ بهره در مواجهه با کاهش رشد اقتصادی هستند.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه