آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۱۹

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۱۹

وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امرور ۱۹ تیرماه را ۱۰ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۸۵۵۹
بازدید : ۲۴۵
۱۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۶

فرادید| بر اساس آمارف فوتی‌های کرونا امروز ۱۹ تیرماه ۱۰ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۱ هزار و ۴۳۹ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۳۷۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۲۹۶ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۴۹ هزار و ۹۷۶ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۶۴ هزار و ۶۷۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۳۵۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۲ میلیون و ۷۳۴ هزار و ۹۳۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۴ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۴۲ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۸۸ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

همچنین تا کنون ۶۴ میلیون و ۶۷۶ هزار و ۲۹۱ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۳۳ هزار و ۱۲۷ نفر دُز دوم و ۲۷ میلیون و ۸۸۹ هزار و ۸۹۹ نفر نیز دُز سوم واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده‌اند. مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۰ میلیون و ۵۹۹ هزار و ۳۱۷ دُز رسید. در شبانه روز گذشته نیز ۲۸ هزار و ۶۹۵ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۴۸۱ هزار و ۸۷۵ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۶۰ میلیون و ۱۹۴ هزار و ۹۲۴ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۸۸۶ نفر در یک روز به تعداد شش میلیون و ۳۷۲ هزار و ۳۶۰ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۳۳ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۸۷۰ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک‌میلیون و ۴۵ هزار و ۷۸۲ نفر (۴۲ فوتی)

۲. برزیل ۶۷۳ هزار و ۵۵۴ نفر (۱۵۴ فوتی)

۳. هند ۵۲۵ هزار و ۴۲۸ نفر (۴۲ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۱ هزار و ۵۵۴ نفر (۴۵ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۶ هزار و ۲۲ نفر (۴۶ فوتی)

۶. پرو ۲۱۳ هزار و ۶۶۵ نفر (۱۳ فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۰ هزار و ۴۱۷ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۶۹ هزار و ۶۲ نفر (۹۳ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۶ هزار و ۷۸۵ نفر (چهار فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۰ هزار و ۱۷ نفر (بدون فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۱ هزار و ۴۲۹ نفر (۱۰ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه